جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

راه‌اندازی تله‌کابین موجب توسعه جهشی سوادکوه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی تله‌کابین موجب توسعه جهشی سوادکوه می‌شود

نماینده قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی نصب تله‌کابین بین زیراب و شیر‌گاه را موجب توسعه جهشی سوادکوه توصیف کرد.

راه‌اندازی تله‌کابین موجب توسعه جهشی سوادکوه می‌شود

عبدالله رضیان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه به توانمندی‌های مختلف شهرستان سوادکوه برای توسعه اشاره کرد و گفت: شهرستان سوادکوه توانمندی‌های گسترده‌ای برای توسعه گردشگری دارد ولی هنوز اتفاق قابل قبولی در این حوزه رخ نداده است.

وی با بیان اینکه شرایط اقلیمی، جنگل‌های زیبا، محور بین‌المللی و جذابیت‌های کوهستانی به عنوان توانمندی‌های توسعه شهرستان مطرح است، افزود: کوهستان‌های سوادکوه دارای ابعاد مختلفی در حوزه توسعه گردشگری است و تقویت گردشگری بومی و محلی در روستا‌های سوادکوه مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی از جذابیت‌های گردشگری حوزه انتخابیه برای مسافران و گردشگران خبر داد و خاطر‌نشان کرد: شناسایی و تقویت توانمندی‌های گردشگری سوادکوه مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سوادکوه به عنوان محروم‌تر‌ین شهرستان مازندران مطرح است و رفع محرومیت آن نیاز به حمایت و پشتیبانی مسؤولان دارد، اظهار کرد: ظرفیت‌های معادن، کشاورزی، دامداری و گردش‌گری شهرستان سوادکوه برای توسعه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا از محرومیت شهرستان کاسته شود.

رضیان با اشاره به اینکه نصب تله‌کابین بین زیراب و شیر‌گاه موجب توسعه جهشی و دگر‌گونی در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی را به همراه دارد، افزود: برگزاری همایش توسعه شهرستان سوادکوه با محوریت گردشگری از اقدامات مناسبی برای دست‌یابی به اهداف است ولی نباید در برگزاری مراسم جشن و سخنرانی محدود بماند و راهکار‌‌های دعوت، جذب از سرمایه‌گذاران و معرفی توانمندی‌های شهرستان هم در دستور کار قرار گیرد.