راهیان نور

عنوان مستند گزارشی –روایی به تهیه کنندگی عباس زارع و سید مرتضی میرشفیعی لنگری است که در 8 قسمت 26 دقیقه ای از سوم تا هشتم  نوروز و همچنین 12-13 نوروز از ساعت 18:30 پخش شد.
راهیان نور فرصتی مغتنم برای ثبت لحظات مربوط به دوران دفاع مقدس و برخورد نسل ها است . نسل اولی که مورد هجمه نظامی دشمنان قرار گرفت و نسل سومی که هجمه فرهنگی دشمن نصیب  آنها شد . نسل اولی که در مقابل این هجمه تا پای جان ایستاد و نسل سوم که تشنه آشنایی با حقیقت است ، تا در مقابل هجمه فرهنگی دشمن بایستند . سخنان ، گفتار و رفتار نسل اول ذخیره ایی ارزشمند  برای نسل سومی هاست ، تا با بهره گیری از آن در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ایستادگی کنند و هنر حلقه ی واسط  بین شنیده ها و دیده هاست تا با روشی خلاقانه به ثبت لحظه های مستند بپردازد.  و نسل سوم را چون دو همسنگر در جبهه جدید در کنار هم قرار دهد . لذا چشم های رزمندگان دوران دفاع مقدس شواهدی مستند و زنده از آن دوران هستند تا دیده را به شنیده ها تبدیل و در قاب تصویر ثبت کند .
مستند راهیان نور در قالب گزارش راویی نسل سوم  همراه یکی از سرداران دوران دفاع مقدس به مناطق عملیاتی جنوب (هفت تپه،شلمچه،اروند رود) رفته و به ثبت لحظات و اتفاقات پیش رو می پردازد ، گزارشگر جوان که نماد نسل سومی هاست با آنها در این سفر همراه شده و پای سخنشان به روایت اتفاقات دوران دفاع مقدس می پردازد .
سخن مردم و زائران و روایت سرداران توسط گزارشگر انجام می گیرد و سعی می شود گزارشگر الهامات خود را به هم نسلی هایش در این گزارش ارائه دهد .

 

 

Loading the player...
سال تولید: 1393
عوامل تولید:

تهیه کنندگان: عباس زارع - سید مرتضی میرشفیعی لنگری
کارگردان:عباس زارع
تصویربرداران:هادی قنبری-احسان فقیهیان-کامبیز شهابی-داریوش طالبی-شعبانعلی محسنی
صدابردار:حسین شاملی
تدوینگر: احسان فقیهیان-کامبیز شهابی
تکنسین:علیرضا دورایی
نویسنده:عباس زارع-جمیله توکلی-علیرضا صبوری
دستیاران :مریم هادوی-سید عبد اله هاشمی
مدیر تولید:سید مصطفی مرتضوی