جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

راهیابی 9 دانش‌آموز چالوسی به المپیاد کشوری - نمایش محتوای خبر

 

 

راهیابی 9 دانش‌آموز چالوسی به المپیاد کشوری

به‌گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدصادق فرزیب صبح امروز در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان المپیادی که به مرحله کشوری راه یافتند اظهار داشت: معلمان کلید خوشبختی جامعه و الگوی دانش‌آموزان ‌هستند.

وی افزود: نام گرفتن سال جدید با شعار فرهنگ و اقتصاد نشان از اهمیت بالای فرهنگ اسلامی در جامعه دارد.

فرزیب تأکید کرد: آموزش و پرورش باید در کنار مسائل آموزشی ـ علمی در تحقق شعار سال مبنی بر شکوفایی فرهنگ اسلامی و گسترش فعالیت‌های اقتصادی تلاش مضاعف داشته باشند.

وی خاطر‌نشان کرد: حساس‌ترین دوران انسان در مدارس سپری می‌شود، بنابراین مراکز تعلیم و تربیت باید به گونه‌ای باشد که به دانش‌آموزان به‌عنوان بزرگ‌ترین نیروهای آینده‌ساز کشور نگریست.

مدیر اداره آموزش و پرورش چالوس اذعان داشت: اگر شایستگی دانش‌آموزان در مسیر رشد و بالندگی در زمینه‌های علمی، اخلاقی، دینی  اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و... ساخته و پرداخته شود بدون شک آنان نیز در جهت پیشرفت و توسعه روز افزون میهن اسلامی خود می‌کوشند.

وی یکی از مهم‌ترین وظایف نظام تعلیم و تربیت را فراهم نمودن بستر مناسب به منظور شکوفایی استعدادهای بالقوه دانش‌آموزان دانست و افزود: توجه به تفکرات نو، خلاقانه و هدایت دانش‌آموزان به سمت کیفی‌سازی از اهداف مهم آموزش و پرورش است.

فرزیب گفت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از زیربنایی‌ترین عرصه‌های فرهنگی رسالت‌ است که نقش مهمی در راستای تحقق اهداف شعار سال دارد.

وی اعلام داشت: در زمینه تحقق عزم ملی مورد تأکید مقام معظم رهبری آموزش و پرورش اعلام می‌کند که با تمام وجود در عرصه تعلیم و تربیت گام بر می‌دارد.

مدیر آموزش و پرورش چالوس با بیان اینکه یکی از اهداف آموزش و پرورش تربیت نسلی مقتصد، ماهر و توانا جهت کمک به چرخه اقتصاد کشور و تربیت افرادی مولد است، بیان داشت: انجام کار اقتصادی و فرهنگی نیازمند اراده و عزم عمومی است.

فرزیب ادامه داد: آموزش و پرورش شهرستان چالوس برنامه‌های متنوع و متعددی در راستای معرفی شایسته و مطلوب توانمندی علمی دانش‌آموزان و ارتقای جایگاه شهرستان در حال اجرا دارد.

به‌ گزارش فارس، در این نشست صمیمانه همه دانش‌آموزان موارد و خواسته‌های خود را از آموزش و پرورش به ترتیب بیان داشتند و در پایان با اهدای جایزه و لوح تقدیری از این 9 دانش‌آموز تجلیل شد.