جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

راهیابی 61 مازندرانی به مسابقات قرآنی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

راهیابی 61 مازندرانی به مسابقات قرآنی کشور

حجت‌الاسلام مسعود قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، به برگزاری سی‌وهفتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ویژه مازندران اشاره کرد و اظهار داشت: این دوره از مسابقات در شهرستان‌های آمل و بابل برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، از حضور 583 شرکت کننده خواهر و برادر در سی‌وهفتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ویژه مازندران خبر داد و بیان داشت: 543 شرکت کننده از مرحله شهرستانی و 40 شرکت کننده از مرحله استانی و کشوری سال گذشته در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

قربانی با بیان اینکه 260 شرکت کننده در بخش شکوفه‌ها با یکدیگر به رقابت پرداختند، افزود: 142 شرکت کننده خواهر و 118 شرکت کننده برادر در بخش شکوفه‌ها در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اینکه مسابقات قرآنی بخش بزرگسالان همه ساله از حساسیت بالایی برخوردار است، افزود: 323 شرکت کننده در سنین بالای 16 سال برای راهیابی به مسابقات کشوری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

این مسئول تصریح کرد: 152 شرکت کننده برادر و 171 شرکت کننده خواهر در بخش بزرگسالان در سی‌وهفتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف مازندران حضور داشتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بخش شکوفه‌های مسابقات قرآن در بقعه ناصرالحق و امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد، اظهار داشت: بقعه شیخ کبیر(مسجد مقدس محدثین) و امامزاده قاسم(ع) بابل میزبان مسابقات قرآن در بخش بزرگسالان بودند.

قربانی به سطح بالای برگزاری این دوره از مسابقات اشاره کرد و یادآور شد: سی‌وهفتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف مازندران نسب به سال گذشته از پیشرفت و حساسیت بالایی برخوردار بود.

وی تصریح کرد: نمرات کسب شده شرکت کنندگان در برخی از رشته‌های قرآنی با یکدیگر بسیار نزدیک بود که برخی نفرات دوم به صورت مشترک حائز رتبه شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران از راهیابی 61 شرکت کننده به مرحله کشوری مسابقات قرآنی سازمان اوقاف خبر داد و گفت: نفرات برتر هر رشته به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

{jcomments off}