سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

راهپیمایی روز قدس در شهر رویان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

راهپیمایی روز قدس در شهر رویان برگزار می‌شود

راهپیمایی روز قدس در شهر رویان به صورت مستقل از شهرستان نور رأس ساعت 11 صبح روز جمعه از مقابل گلزار شهدای مسجد جامع رویان برگزار می‌شود.

راهپیمایی روز قدس در شهر رویان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، احمد توکلی شهردار نور در جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس شهر رویان که به صورت مستقل در این شهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: به فرموده امام راحل، روز قدس تنها روز فلسطین نیست بلکه روز اسلام است و بر همه مسلمانان چه شیعه و چه سنی واجب است تا از اسلام حفاظت کنند و یکی از راه‌های حفظ اسلام گرامیداشت روز قدس و شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس است.

وی افزود: بر همه مسلمانان واجب است تا با حضور در این عرصه، اتحاد و همبستگی خود را در این روز در حمایت از اسلام و مسلمین و مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین به منصه ظهور برسانند و این امر را به جهانیان نشان دهند.

شهردار رویان، تصریح کرد: بحث فلسطین بحث مردم یک منطقه و یک جغرافیای خاص نیست، بلکه عرصه قدرت نمایی آمریکا و هم‌پیمانانش در خاورمیانه است که با آلت دستی چون رژیم غاصب و جعلی اسرائیل در حال انجام است.

این مسئول ادامه داد: این کشور جعلی با فریب مردم و یهودیانی که توسط سیاستمداران صهیونیست به این منطقه مهاجرت کردند تا به خیال خود در سرزمین موعود سکنی گزینند، شکل گرفت و این در حالی است که سردمداران صهیونیست تنها برای باج خواهی از سردمداران آمریکا و برای رسیدن به مقاصد شوم خود، حضور در این نقطه سوق الجیشی و قلب خاورمیانه را انتخاب کردند و جنایات زیادی را تا کنون مرتکب شدند.

توکلی راهپیمایی روز قدس و حضور مردم را حمایت مسلمانان جهان و نشان دادن عزم آنان برای مبارزه با پدیده شوم صهیونیست بین‌الملل و محکوم کردن جنایاتی که مرتکب شدند، دانست و افزود: این حضور مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین را دلگرم و راه مقاومت را هموارتر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه حضور همه آحاد مردم در این راهپیمایی فراهم شود، گفت: هر سال با تحولاتی که در سطح بین‌الملل رخ می‌دهد و به نوعی هدف دشمن برهم زدن وحدت بین مسلمانان است و تلاش دارند تا دفاع از مظلوم را که آموزه‌های دینی ما است، کم‌رنگ کنند و شعارهای مخالف را ترویج می‌کنند، ما باید با دعوت عمومی و اطلاع‌رسانی لازم و تبیین ضرورت حضور در راهپیمایی روز قدس، با حضور گسترده مردم روزه‌دار تلاش دشمن را ناکام و نقشه‌های شوم آنان را مانند همیشه نقش بر آب کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رویان نیز در این جلسه از عدم پوشش خبری مناسب مراسم و راهپیمایی‌های این شهر انتقاد کرد و افزود: صدا و سیما مرکز مازندران، روستاهای کوچک در برخی مناطق را پوشش خبری می‌دهد و تصاویر راهپیمایی آنان را از شبکه استانی پخش می‌کند، اما مراسم شهر رویان را با وجود حضور پر شور و گسترده مردم، پوشش نداده و تصویری پخش نمی‌شود.

محمدرضا بابایی، گفت: البته مردم همیشه در صحنه و ولایت‌مدار رویان منتظر پخش تصاویر نیستند و تنها بر حسب وظیفه و اعتقادات خود در همه عرصه‌ها حاضر هستند، اما انتظار دارند، مسؤولان نگاهی به این شهر داشته باشند که برای جوانان نیز سبب انگیزه بیشتر می‌شود.

نماینده نیروی انتظامی شهرستان در این جلسه، آمادگی این نیرو برای تامین امنیت راهپیمایی و ساماندهی و روان‌سازی ترافیک را اعلام کرد.

راهپیمایی روز قدس رویان راس ساعت 11 صبح روز جمعه از مقابل گلزار شهدای مسجد جامع رویان برگزار می‌شود.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ