رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

راهپیمایی اربعین حسینی کنگره عظیم معنوی و سیاسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

راهپیمایی اربعین حسینی کنگره عظیم معنوی و سیاسی است

امام جمعه بابلسر راهپیمایی اربعین حسینی را یک کنگره عظیم معنوی، سیاسی، مذهبی، مدرسه و دانشگاه توصیف کرد.

راهپیمایی اربعین حسینی کنگره عظیم معنوی و سیاسی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، حجت‌الاسلام محمد اسماعیل قلی‌پور صبح امروز در جلسه ستاد اربعین در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر با بیان اینکه برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی یک کنگره عظیم معنوی، سیاسی، مذهبی و یک مدرسه و دانشگاه است، اظهار کرد: خدمت کردن به زائران امام حسین(ع) لیاقت می‌خواهد و کسانی که توفیق می‌یابند از سوی اهل بیت به آنها عنایت و توجه شده است.

وی افزود: مردم در راهپیمایی اربعین حسینی عاشقانه و خالصانه در این مسیر حرکت می‌کنند و تمام سختی‌های راه را می‌دانند.

امام جمعه بابلسر با تاکید به اینکه باید همیشه قبل و بعد از انجام امور در کارها آسیب‌شناسی صورت گیرد، گفت: باید مشکلات سال‌های قبل بررسی و راهکارهای جدید برای خدمت شایسته به زائران کربلا انجام شود.

قلی‌پور با بیان اینکه تعاون، ایثار، انفاق و همه فضایل اخلاقی را در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی شاهد هستیم، عنوان کرد: فضای اربعین حسینی قابل توصیف و بیان نیست.

وی با بیان اینکه باید آموزش‌های لازم در زمان برگشت از کربلا به زائران داده شود، گفت: ما درباره زائران خود وظیفه داریم در زمان رفت و برگشت از این اجتماع بزرگ همه امکانات را فراهم کنیم.

معاون فرماندار بابلسر نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: برگزاری اربعین حسینی فرصتی برای نمایش سیاسی و قدرت جهان اسلام و شیعه است.

مهدی محمودی‌چراتی افزود: اربعین بزرگ‌ترین اجتماع بشری است و این اجتماع قدرتمند، دوستداران اهل‌بیت را بیمه می‌کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابلسر نیز
با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی اظهار کرد: امروز تفکر عاشورایی ریشه در سال 61 هجری قمری دارد.

سید موسی حسین‌نژاد با بیان اینکه امروز جمع شده‌ایم که مولفه قدرت شیعه را گرم‌تر برگزار کنیم،گفت: امروز امنیت ما از تفکر عاشورایی است و اگر نتوانیم آن را حفظ کنیم دشمن با نفوذ خود ما را استحاله می‌کند.

محمد حسین طبرستانی مسؤول خادمین اربعین حسینی راهپیمایی مازندران نیز با بیان اینکه یک موکب با همکاری شهرستانهای بابل،بابلسر و فریدونکنار در کربلای معلی طراحی شده است گفت: اربعین یک ظرفیت فوق‌العاده برای جهان تشیع و ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه گروه برای پنج روز دیگر در کربلا مستقر می‌شود گفت: تمامی خادمین هزینه سفر را خود پرداخت می‌کنند مگر اینکه نیاز به کار تخصصی باشد.