سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

راهبران - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

راهبران

Loading the player...

ارتباطات و حمل ونقل به عنوان زيربناي توسعه هر جامعه اي است. همزمان با رشد و توسعه پايدار تحولات اساسي و بنيادي در امور اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي، نقش شبكه راه ها به ويژه جاده ها به عنوان يكي از بخش هاي مهم زير بنايي، حائز اهميت است و بر ساير فعاليت ها ي مختلف تاثير مي گذارد و منابع و استعداد هاي بالقوه آن ها را بارور و سير پيشرفت اكثر طرح ها را سرعت مي بخشد و زمينه رشد و شكوفايي را فراهم مي نمايد. همچنين توسعه حمل ونقل به ويژه حمل ونقل جاده اي و گسترش فن آوري هاي ساخت وسايل نقليه و توسعه و تنوع راه هاي ارتباطي، موضوع ارائه خدمات در طول راه ها به مسافران و رانندگان دچار تحول اساسي شده و خدمات مورد نياز آن ها از نظر تنوع كميت و كيفيت نيز تغيير كرده است.
اهميت سفر در پيشرفت و توسعه اقتصادي، و همبستگي انسان ها ، كسب تجربه و افزون شدن دانش افراد بر كسي پوشيده نيست. به طوري كه در طول تاريخ اين سفرها وجود داشته اند و با پيشرفت علم و تكنولوژي نوع سفر تغيير كرده و رو به فزوني بوده است. امروزه چگونگي امكان سفر كردن مردم يك منطقه از مولفه هاي شاخص پيشرفت و رفاه اجتماعي به شمار مي رود. افزايش زمان تفريح، بالا رفتن درآمدها، پيشرفت ارتباطات، ايجاد راه هاي كارآمد حمل ونقلي و به ويژه جوان بودن هرم جمعيتي در كشور ما باعث شده است كه مسافرت به عنوان يكي از پايه هاي اصلي سيستم اقتصادي درآيد. از بين شيوه هاي مختلف حمل ونقل بالغ بر 90 درصد سفرهاي مردم از طريق حمل ونقل جاده اي انجام مي شود كه اين امار گوياي جايگاه و ميزان اهميت حمل ونقل مسافر در كشور مي باشد.
راهبران برنامه ای گفتگو محور است که با حضور مسوولان و کارشناسان ذیربط به بیان دستاوردها و بیان عمکرد اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای پرداخته می شود.
تفاوت بزرگراه و آزاد راه-ترافیک جاده ای-امنیت عبور در جاده ها-ایمن سازی راه ها و .... از جمله موضوعاتی است که در این برنامه مطرح می شود.


 

سال تولید: 1396

تهیه کننده:میرشفیعی
کارگردان:احمدشابابازاده
مجری:عبداللهی
صدابردار:رضا گلستانی
تصویربردار:مشایخی
منشی صحنه:معصومه قاسمی
دستیار:سمیه خرسندی