سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رامسر نیازمند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است - نمایش محتوای خبر

 

 

رامسر نیازمند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است

به گزارش خبرنگار مهر، حسین شعبان سروری پیش از ظهر امروز در همایش طبیعت گردی در رامسر در این مراسم گفت : امروزه گردشگری به عنوان یک صنعت پیشرو نامیده شده و حجم قابل توجهی از مبادلات ارزی  را به خود اختصاص داده  است.

حسین سروری  افزود : ممیز گردشگران در سال 2013 بیش از دو میلیارد دلار برای کشورهای مقصد در آمد داشته است و اگر اشتغال و در آمد زایی و توسعه اقتصادی برای همه ما مهم است ، باید ببینیم به چه میزان این صنعت پول ساز برایمان مهم است.

وی با اشاره اینکه دو پنجم در آمد صنعت گردشگری مربوط به کشور های آسیایی  است ، اضافه کرد : در این میان ترکیه ، امارات ، دوبی و عربستان و ... بوده و ترکیه مقام هفتم را در جهان در زمینه جذب گردشگر داراست.

فرماندار رامسر  ادامه داد : ایران با دارا بودن بی نظیر ترین تنوع زیستی و ا قلیمی  همراه  با نجابتی که مردمان ایران  دارند, جزء 10 کشور دنیا با داشتن جاذبه های ویژه و منحصر به فرد بوده و گردشگران را از جای جای دنیا به خود می کشاند.

وی با بیان اینکه از مشارکت  مردم در سرمایه گذاری استقبال می کنیم ، تصریح کرد : تدبیر ما رقم زدن آینده ای روشن و شکوفا برای مردم این شهرستان است.

سروری با اشاره به دارا بودن جاذبه های طبیعی و خدادادی  رامسر  بر لزوم حمایت از  احداث زیر ساخت های گردشگری مانند پروژه کنار گذر ساحلی و رفع موانع آن، تکمیل پروژه فرودگاه و احداث سازه های جانبی ان ، ایجاد دانشگاه گردشگری و محیطزیست در رامسر  تاکید کرد.

فرماندار رامسر اظهار داشت : زباله این شهرستان   در یکی از زیبا ترین و بکر ترین مناطق جنگلی و در منطقه اشکته چال امحاء می شود که صدمات زیادی را به منابع طبیعی و زیست محیطی وارد آورده است که نیازمند توجه وحمایت ویزه در جهت احداث کار خانه زباله سوز است.

وی از مدیران کشوری و استانی خواست تا در موارد ذکر شده ، نگاه ویژه داشته باشند.