جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

رامسر حضور پُررنگ مردم را در مراسم اعتکاف تجربه کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

رامسر حضور پُررنگ مردم را در مراسم اعتکاف تجربه کرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رامسر با اشاره به اینکه تلاش داریم تا اعتکاف به‌صورت مردمی‌تر اجرا شود، گفت: از سال 91 این امر با حضور پُررنگ مردم برپا شده اما همچنان باید در این حوزه تلاش شود.

رامسر حضور پُررنگ مردم را در مراسم اعتکاف تجربه کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، عبدالوهاب فرید با بیان اینکه اعتکاف امری معنوی است که از صدر اسلام معمول بوده، اظهار کرد: عمل اعتکاف مربوط به کشور خاصی نبوده و ریشه در دین اسلام دارد.

وی افزود: اعتکاف در ایران، بعد از انقلاب اسلامی آغاز شد و مجری آن سازمان تبلیغات اسلامی بوده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رامسر با اشاره به اینکه اعتکاف در واقع باید در مسجد کوفه و مسجدالنبی انجام شود، بیان کرد: امروزه اعتکاف در مساجد کشورهای مختلف، به امید ثواب برگزار می‌شود.

این مسئول ادامه داد: اعتکاف به صورت اسکان سه روزه است، معتکفین از دنیا و زندگی فاصله می‌گیرند و در گوشه‌ای از مسجد معتکف شده و با دنیای بیرون قطع رابطه می‌کنند.

فرید با اشاره به اینکه تلاش داریم تا اعتکاف به‌صورت مردمی‌تر اجرا شود، خاطرنشان کرد: از سال 91 این مراسم عبادی با حضور پررنگ مردم برپا شده اما همچنان باید در این حوزه تلاش شود.

وی با بیان اینکه امسال نیز همچون سال‌های گذشته این مراسم عبادی با حضور مردم اجرا شد، از حضور 200 نفری معتکفین در رامسر خبر داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رامسر گفت: 130 نفر از خواهران در مسجد امام رضا (ع) و 60 نفر از آقایان در مسجد پیامبر اعظم (ص) و 12 نفر نیز در مسجد جامع بازار کتالم معتکف شدند.

فرید امور فرهنگی این مراسم را بیان احکام، مداحی، سخنرانی‌ها، توزیع اقلام و بسته‌های فرهنگی و امر به معروف در زمینه آماده‌سازی ظهور امام زمان (عج) برشمرد که در اعتکاف امسال انجام شد.

وی از سخنرانی آیت‌الله توکل، منتخب خبرگان رهبری که در جمع خواهران اذکار و مسائل دینی را تشریح و توصیه کردند، خبر داد.