جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

رامسر آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است - نمایش محتوای خبر

 

 

رامسر آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رامسر گفت: این شهرستان آماده میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی است.

رامسر آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است

حسین متاجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از رامسر با بیان اینکه ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان با هدف هماهنگی و انسجام برنامه‌ها در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران تشکیل شد، اظهار کرد: تمهیدات خوبی در زمینه امنیت، ایجاد فضاهای شاد و مناسب برای اسکان مسافران و... با توجه به ظرفیت‌های رامسر و در شأن گردشگران انجام شده است.

وی با اشاره به نظارت بر تأسیسات گردشگری به‌منظور آماده‌سازی و ساماندهی واحدهای پذیرایی و پاک‌سازی محل‌های غیرمجاز، افزود: بروشور معرفی رامسر، نقشه، کتابچه و ... به‌عنوان پکیج فرهنگی اطلاع‌رسانی شامل اجرای برنامه‌ها و تورهای رامسرگردی برای آشنایی گردشگران از ظرفیت‌های این شهرستان آماده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رامسر گفت: با افتتاح دبیرخانه خدمات سفر در بخشداری و فرمانداری رامسر و برپایی سفره هفت‌سین، نمایشگاه صنایع دستی در پنج نقطه و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی در روستاها در راستای طرح بوم‌گردی، رامسر با هدف ایجاد سفری خاطره‌انگیز برای مسافران، آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های اقامتی رامسر اظهار کرد: این شهرستان با 23 واحد اقامتی با ظرفیت 2 هزار و 500 تخت شامل هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های تفریحی توریستی و بهره‌مندی از یک‌هزار و 480 تخت در اقامتگاه‎های دولتی، همچنین دارا بودن ویلاهای استیجاری، ستاد اسکان آموزش و پرورش و علاوه بر آن، بهره‎مندی از اردوگاه‌ها با ظرفیت یک‌هزار و 50 تخت، پذیرای میهمانان نوروزی است.

متاجی بیان کرد: شهرستان نمونه گردشگری رامسر به‌دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب، طبیعت بی‌بدیل و بهره‎مندی از جاذبه‌های منحصر به‌فرد طبیعی با دارا بودن هشت منطقه نمونه گردشگری، دو روستای هدف گردشگری، پنج واحد آبگرم‌های معدنی و حدود 60 مرکز اطلاع‌رسانی و رزرواسیون خانه مسافر، یکی از مناطق برترگردشگری کشور است که هر ساله گردشگران زیادی را به‌خود جذب می‌کند.

به گزارش فارس، بهترین سوغات رامسر شامل دست‌بافت‌های حصیری، پشمی و پارچه‌ای است و در کنار آن نیز مرکبات، چای، برنج،  گردو و فندق، ماهی، شیرینی‌جات، نان‌های محلی و از همه مهم‌تر گل گاوزبان با ثبت میراث ملی را می‌توان نام برد.