سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

راز سلامت در طب کهن و نسخه شفابخش - نمایش محتوای خبر

 

 

راز سلامت در طب کهن و نسخه شفابخش

راز سلامت در طب کهن و نسخه شفابخش

      برنامه «راز سلامت» از جمله برنامه‌های پرمخاطب سیمای مازندران است که با توجه به پخش آن هفته‌ای یکبار (دوشنبه‌ها 13:20) و باز پخش (شنبه‌ها 13:20)، جذب حداکثری مخاطب در استان و خارج از استان را دارد.
   مجله راز سلامت به‌ تهیه‌کنندگی دکترسیدجواد لواسانی و کارگردانی سیدمهدی بوی‌افراز با اجرای دکترخدابخش غلامی در قالب گفتگومحور به مدت 45 دقیقه با رویکرد آموزشی با دعوت از پزشکان و پیراپزشکان مجرب به طرح موضوع و راهکارهای پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر: بیماری‌های قلب و عروقی، دیابت، سـرطان‌ها، اختـلالات تغذیه وچاقـی و... و بیمـاری‌های واگیـر همچون آنفلوآنزا، تب‌مالت، سـل، ایدز، بیماری‌های ریوی و.... در گروه سنی مختلف جامعه می‌پردازد.
    «طب کهن» و «نسخه شفابخش» بخشی از برنامه هست که با استفاده از پزشکان متخصص درطب سنتی به ارائه راهکارهای پیشگیری از بیماری‌ها از منظر این شاخه از طب می‌ پردازد. بخش «پزشک من» نیز راجع به آموزش مردم درباره موضوعات عام سلامت از منظر پزشک خانواده در حوزه‌های مختلف سلامت می‌باشد.
    همچنین «مسابقه سلامت» از دیگر آیتم‌های این مجله هست که پرسش‌هایی با ساختار گرافیکی همراه با گفتار متن برای مخاطبان برنامه جهت ارتقای آگاهی سلامت وپیشگیری از بیماری‌های شایع استان و به مشارکت گرفتن آنها در برنامه می باشد.
وله‌های گرافیکی با استفاده از گرافیک‌های متنی وتصاویر متنوع پزشکی (ویدیو وعکس)، تغذیه سالم و زندگی سالم نیز از دیگر آیتم‌های این برنامه گفتگو محور هست.