جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

ذخیره سدهای مازندران 15 میلیون مترمکعب کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

ذخیره سدهای مازندران 15 میلیون مترمکعب کاهش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، محمدابراهیمی یخکشی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینکه برای رفع مشکلات کم آبی اقداماتی از زمستان سال قبل آغاز شده است، افزود: میزان آبدهی رودخانه های استان نیز نسبت به سال گذشته و دوره شاخص به ترتیب 23 و 27 درصد کاهش داشته است.

وی نیزان بارندگی تجمیعی حوزه آبریز رودخانه های استان را در نیمه اول سال آبی امسال 342 میلیمتر بیان کرد و گفت: هفت رودخانه مهم در استان جریان دارد که میزان آبدهی شان هزار و 946 میلیون متر مکعب وبده است.

وی ذخیره سازی آب در آب بندان ها و سدهای استان را در مجموع هزار و 539 میلیون متر مکعب بیان کرد و با اشاره به کاهش بارندگی و جریانات رودخانه های استان گفت: امیدواریم با اتخاذ تدابیر لازم بتوانیم با مشارکت دستگاههای مختلف و با صرفه جویی کشاورزان از آب موجود حداکثر استفاده را ببریم.

مدیرعامل آب منطقه ای مازنردان همچنین با توجه به ظرفیت گردشگری آبی استان گفت: در استان 20 هزار دهنه چشمه های آب گرم و 760 قطعه آب بندان وجود دارد که می توان از ظرفیت گردشگری آن بهره برد.

وی اظهار داشت: دشت های ساحلی استان، سازه های آبی تاریخی، سدهای مخزنی، دریاچه های زیبا و ... از دیگر جاذبه های گردشگری آبی استان به شمار می روند.