جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ذخیره‌سازی 30 هزار تن نمک و شن برای روان‌سازی تردد در محورهای تهران - نمایش محتوای خبر

 

 

ذخیره‌سازی 30 هزار تن نمک و شن برای روان‌سازی تردد در محورهای تهران

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، فریبرز واحدی در آیین تجلیل از راهداران محورهای مواصلاتی مازندران و تهران که با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونانش در راهدارخانه امامزاده هاش م(ع) آمل دنبال شد، گفت: راهداران فعالیت‌های گسترده‌ای برای بازگشایی مسیرها و روان‌سازی ترددها دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی تهران اظهار کرد: حدود 15 هزار راهدار در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند که مردم با عمده فعالیت‌ها و عملکردشان آشنایی ندارند.

وی با اعلام اینکه افراد زیادی در بین مسئولان و راهداران در حال خدمت جانشان را از دست دادند، بیان داشت: نمونه بارز این ادعا جان باختن رحیمی مدیرکل فقید راه و شهرسازی مازندران بوده است.

واحدی با اشاره به اینکه 20 درصد ترافیک بین‌شهری استان تهران در محورهای بین‌شهری و محورهای مواصلاتی وجود دارد، افزود: گردنه‌های زیادی همانند نعلبندان، امامزاده داوود (ع) و دیگر گردنه‌ها با استان مازندران مشترک است.

این مسئول ادامه داد: یک‌هزار نفر از عوامل راهداری در استان تهران مشغول به فعالیت بوده و تنها راهداری در کشور محسوب می‌شویم که به صورت خصوصی در حال کار هستیم.

وی با تاکید اینکه بیش از 30 هزار تن شن و نمک در سوله‌های راهدارخانه‌های استان تهران برای استفاده در محورها ذخیره‌سازی شده است، بیان کرد: برخی از سوله‌های راهداری به صورت سه‌منظوره برای استقرار و استراحت راهداران، ذخیره‌سازی نمک و استقرار ماشین‌آلات به‌کارگیری می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی تهران با اشاره به اینکه محورهایی مانند چالوس، هراز و فیروزکوه از محورهای سخت و صعب‌العبور هستند، گفت: هم‌اکنون سیستم‌های مکانیزه در این استان مستقر بوده و امکان مانیتور کردن جاده‌ها را نیز داریم.

واحدی خاطرنشان کرد: با علمیات‌های پیشگیری در مسیر ارتباطی با اعزام تیم‌های راهداری مشغول یخ‌زدایی در مواقع بحرانی هستیم و این امر برای حفظ جان هموطنان و ایجاد امینی انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه 220 دستگاه ماشین‌آلات راهداری و تخصصی از 15 آبان ماه امسال در محورهای مواصلاتی این استان به‌کارگیری شدند، اظهار کرد: راهداران با آغاز فصل سرما در طرح زمستانی فعالیت خود را آغاز کرده و تا پایان روزهای نخست فروردین 94 در قالب طرح بهاره به فعالیت‌ها ادامه می‌دهند.

وی یادآور شد: در دولت یازدهم کمیسیون ملی راه‌ها جدی گرفته شده و باید به عنوان یک فرصت تلقی شود.

واحدی با ابراز اینکه هم‌اکنون 20 استان کشور در فصول سرد سال درگیر برف و باران شدید هستند، گفت: افزایش رضایت‌مندی مردم، ایمنی راه‌ها و ایجاد سفری مطمئن و ایمن از مهم‌ترین اهداف ماست.

{jcomments off}