سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

ذخیرسازی 60 تن نمک برای مقابله با یخ‌زدگی در راه‌های کجور - نمایش محتوای خبر

 

 

ذخیرسازی 60 تن نمک برای مقابله با یخ‌زدگی در راه‌های کجور

رئیس اداره راه و شهرسازی نوشهر از ذخیره‌سازی 60 تن نمک برای راه‌های کجور در ایام زمستان خبر داد.

ذخیرسازی 60 تن نمک برای مقابله با یخ‌زدگی در راه‌های کجور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، درویش علی‌میار در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و یخ‌بندان، اظهار کرد: بر اثر بارش برف در چند روز گذشته در مناطق کوهستانی بخش کجور، عملیات برف‌روبی با امکانات شهرستانی لودر و گریدر انجام شد.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت راه‌ها مناسب است و مشکلی در راه‌های شهری و روستایی حوزه شهرستان نوشهر وجود ندارد و تردد خودروها در آن روان و عادی است.

میار با بیان اینکه خودروی نمک‌پاش مکانیزه برای جاده‌های کوهستانی آماده خدمت است، تصریح کرد: امسال برای راه‌های بخش کوهستانی کجور مقدار 60 تن نمک ویژه در همان بخش کجور ذخیره‌سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای راهداری در طول ایام زمستان در بخش کجور همواره در حالت آماده‌باش هستند، اظهار کرد: نیروهای راهداری می‌توانند در صورت نیاز از نمک ذخیره شده در بخش کجور برای جلوگیری از یخ‌بندان جاده‌های مواصلاتی کجور استفاده کنند.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نوشهر به کمبود برخی تجهیزات اشاره کرد و افزود: احداث سوله نمک برای ذخیره‌سازی و نگهداری نمک یکی از نیازهای حوزه راهداری در بخش کجور است که برای این منظور، مناقصه آن اعلام شد و در انتظار مشخص شدن پیمانکار برای اجرایی شدن این پروژه هستیم.

وی درباره استقرار دائمی نیروهای راهداری در بخش کجور نیز خاطرنشان کرد: هنوز در این‌باره تصمیم‌گیری نهایی نشده ولی در حال رایزنی برای این موضوع هستیم.

میار درباره اجرای پروژه‌های عمرانی در حوزه راه‌های کوهستانی در بخش کجور نیز تصریح کرد: روشنایی مسیر «گردنه بشم» به طول 700 متر و با اعتبار بیش از یک میلیارد ریال و عملیات آسفالت این مسیر نیز به طول حدود هفت کیلومتر با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان انجام شد و البته این پروژه همچنان ادامه دارد.

وی در پایان با بیان اینکه عملیات نصب گاردریل در نقاط حادثه‌خیز راه‌های کجور و نیز گردنه «کدیر» در محدوده روستاهای «بین» و «برکن» نیز انجام شده است، گفت: همچنین عملیات آسفالت مسیر «هنی سک» به سمت روستای «نیچکوه» نیز به طول هشت کیلومتر انجام شد و در حال حاضر هشت کیلومتر دیگر نیز باقی مانده است که در صورت مساعد شدن شرایط آب و هوایی، پروژه آسفالت این مسیر نیز ادامه می‌یابد.