رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

دکتر سید ناصر عمادی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

دکتر سید ناصر عمادی

Loading the player...

دانلود

سید ناصر عمادی پزشک ایرانی بدون مرز، متخصص پوست، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و از مجروحان شیمیایی حملات عراق به ایران است. وی عضو «شورای عالی کمسیون پزشکی جانبازان کشور» و «سرپرست مراکز درمانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در قاره آفریقا» بوده اند. فعالیت‌های وی در شهر بم به مدت بیش از یکسال پس از زلزله و همچنین کشورهای عراق، افغانستان و آفریقایی کنیا، غنا، تانزانیا، زیمبابوه، سومالی و بروندی موجب دریافت نشان ملی ایثار از رییس جمهور ایران در سال ۱۳۸۹ برای وی شد. او همچنین از سایر کشورهای آفریقایی بدلیل مبارزه با بیماری ایدز و بهبودی سلامتی مردم نیز عناوین پرافتخاری را بعنوان پزشک بدون مرز ایرانی از رئیس جمهور بروندی، نخست وزیر و وزیر بهداشت کنیا، رئیس هلال احمر و وزیر بهداشت غنا و ....کسب نمودند.
وی در سال ۱۳۶۷ در رشته پزشکی دانشکده پزشکی بابل قبول شد و در سال ۱۳۷۳ در طب عمومی فارغ التحصیل شد. از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۹ به عنوان پزشک عمومی در بخش اورژانس بیمارستان رازی قائمشهر مشغول به کار بود. وی به عنوان داوطلب و بسیجی در جنگ ایران و عراق حضور داشت و بارها زخمی و شیمیایی شد. عمادی در سال ۱۳۷۹ در رشته پوست دانشگاه تهران پذیرفته شد. پایان‌نامه وی در دوران طب عمومی و تخصصی با دو عنوان عارضه های قلبی و عروقی در جانبازان نخاعی و عوارض پوستی در جانبازان شیمیایی بعنوان پایان نامه برتر گروه پزشکی ثبت گردید. عمادی بیشترین مقالات علمی در رابطه با مشکلات پوستی جانبازان شیمیایی منتشر نموده و مقالات وی در امریکا به عنوان یک مرجع و سند علمی در دادگاه لاهه در دفاع از جانبازان شیمیایی مورد استفاده قرار گرفته است. ایشان به دفعات در کنگره‌های علمی برای دفاع از مشکلات جسمی جانبازان شیمیایی در امریکا، فرانسه، آلمان، سوئیس، کرواسی حضور داشته و سخنرانی نموده اند. در کنگره‌های سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰، با موضوع مبارزه با ایدز در کشورهای آفریقایی کنیا و غنا و نیز آمریکا مطالب جدیدی را از بروز سارکوم کاپوزی که نوعی سرطان پیشرفته پوست در بیماران مبتلا به ایدز میباشد را مطرح نمودند. دکتر عمادی در سال 2009 در شهر آکرا از کشور غنا بدنبال ابتلا به بیماری مالاریا دوران سختی از بیماری را پشت سر گذاشت که استقامت و استمرار حضورشان در آفریقا برای درمان بیماران به رغم همزمانی ابتلا خودشان به بیماری مالاریا موجب گردید که خانواده غنایی بنام (ATOBRAH) که در سال ۲۰۰۹ از بیماری مهلک پوستی رهایی یافته بود نام فرزند متولد شده خود در سال ۲۰۱۲ را بنام عمادی ( Emadi ATOBRAH) نامگذاری نماید.
افتتاح درمانگاه پوست بنام امام رضا با پرچم ایران و لوگو دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1393 در بزرگترین بیمارستان کشور مسیحی نشین بروندی نتیجه تلاش داوطلبانه درمانی و آموزشی ایشان برای درمان بیماران و آموزش پزشکان این کشور آفریقایی بود که دکتر عمادی با نصب این تابلو (Imam reza (a.s) skin clinic ) از دستمزد صدهزار دلاری خود صرفنظر نمود.
ویزیت رایگان و دوره ای با حضور در روستاها و مناطق محروم ایران به منظور درمان و آموزش روستائیان از نحوه مراقبت و پیشگیری از بیماریها از دیگر فعالیت های دکتر عمادی میباشد که نمونه ذکر شده از تلاش ایشان با حضور در منزل نرگس کودک شش ساله بجنوردی که مبتلا به بیماری پوستی شدید ژنتیکی بوده مورد توجه ویژه رسانه ها قرار گرفته است.
مسئولیت‌ها
1. مسئول «کمیته مبارزه با بیماری سالک بم» طی حکم معاونت سلامت آقای دکتر علویان و حضور یکساله دربم ۸۴/۲ لغایت۸۵/۲
2. مسئول اورژانس مرکز آموزشی و درمانی رازی (پزشک عمومی)- سال ۱۳۷۴
3. مشاورمدیرکل بیمه خدمات درمانی استان مازندران –سال ۱۳۸۰
4. عضو «شورای نخبگان و سرامدان شاهد و ایثارگراستان مازندران» ۱۳۸۵
5. عضو کمیسیون عالی پزشکی بنیاد شهید و عضو گروه علمی مرکز رسیدگی به مصدومین شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
6. فعالیتهای آموزشی و درمانی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از سال ۸۳ و در دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سال ۸۵
7. مسئول «کمیته تحقیقات پوست مصدومین شیمیایی کشور» - پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان و بنیاد شهید)
8. مشاور (دکتر ملک زاده) معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی سال ۹۴
مسئولیت‌ها در خارج کشور
1. عضوProhibition of Chemical Weapons OPCW Organization for the مبارزه با سلاح‌های شیمیایی در ایران
2. اعزام داوطلبانه پزشک بدون مرز با هماهنگی معاونت سلامت به کشور افغانستان (کابل و هرات) به منظور درمان و آموزش پزشکان تیرماه ۱۳۸۵
3. عضو گروه(NGO CBMTS) کشور سوئیس و کرواسی که در خصوص منع کاربرد سلاحهای میکروبی شیمایی می‌باشد.
4. سرپرست مراکز درمانی جمعیت هلال احمر کنیا- نایروبی (افریقا) از سال ۸۶ تا ۸۸
5. سرپرست مرکز درمانی حمعیت هلال احمر غنا – اکر (افریقا) سال ۸۸
6. مسئول راه‌اندازی سامانه پژوهشی مراکز درمانی جمعیت در قاره افریقا سال ۸۸
7. عضو گروه آموزشی و درمانیKenya Medical کنیا- نایروبی ۲۰۰۹
8. عضو هیئت بوردFOUNDATION)CDDF DIRECTED DEVELOPMENT COMMUNITY) سازمان بهداشتی و درمانی کشورهای آفریقایی مستقر در غنا از سال ۲0۱۰ تاکنون
9. عضو گروه درمانی و مرکز تحقیقاتی بیماری AIDS-TB HIV) بیمارستان دولتیMbagati Hospital کشور کنیا- نایروبی
10. عضو انجمن متخصص پوست کشورهای آفریقایی کنیا-غنا۲۰۱۰تازه ها