سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دو قهرمان مسابقات جهانی وزنه برداری در مازندران تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

دو قهرمان مسابقات جهانی وزنه برداری در مازندران تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار مهر، آیین تجلیل از دو ورزشکار مازندرانی مدال آور مسابقات جهانی وزنه برداری عصر یکشنبه با حضور مسئولان ارشد مازندران در استانداری برگزار شد و با اهداي هداياي از بهادر مولايي دارنده يك مدال طلا و دو نقره و علي رضا براري، دارنده مدال برنز مسابقات وزنه برداري قهرماني جهان 2013 لهستان تجليل شد.

ربیع فلاح استاندار مازندران در اين جلسه گفت: توانايي و درخشش اين دو جوان غيرتمند و مدال آور مازندراني كه توانستند در عرصه مسابقات بين المللي نام ايران اسلامي در رديف برترين هاي جهان قرار دهند، باعث شددل هموطنان عزيزمان شاد شود.

بهار مولایی در رقابتهای دسته سنگین وزن مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان 2013 لهستان موفق شد یک مدال طلا و دو مدال نقره را برای تیم ملی وزنه برداری جمهور اسلامی ایران به ارمغان بیاورد، وی در یک ضرب با مهار وزنه 203 کیلوگرمی مدال نقره را کسب کرد و در حرکت دو ضرب با مهار وزنه 255  کیلوگرمی به مدال طلا دست یافت و در مجموع دو حرکت نیز با  458 کیلو  بر روی سکوی دوم جهان ایستاد.

همچنین محمدرضا براری دیگر وزنه بردار مازندرانی در دسته 105 کیلوگرم طلسم مدال آوری تیم ملی وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران را در این رقابتها شکست. براری که تجربه حضور در رقابتهای جهانی دور گذشته در پاریس را هم داشت، در ابتدا وزنه 171 و در تلاش دوم وزنه 176 کیلوگرم را بالای سر برد و در آخرین شانسش در حرکت یکضرب موفق به بالای سر نگه داشتن وزنه 179 کیلوگرمی نشد، بدین ترتیب او در یکضرب در جایگاه هشتم ایستاد.

در حرکت دو ضرب، محمدرضا براری با وزنه 212 کیلوگرم کارش را در دوضرب آغاز کرد و در مهار آن موفق بود و برای حرکت دوضرب وزنه 221 کیلوگرم را انتخاب کرد. همان وزنه ای که دو سال پیش در رقابتهای فرانسه به روی سر کشیده بود. براری برای بار نخست در مهار این وزنه ناکام بود، اما در حرکت دوم با قدرت و غیرت وزنه را به روی سر نگه داشت تا همین وزنه باعث شود سرانجام طلسم مدال نیاوردن ایران شکسته شود و یک مدال برنز دوضرب نصیب ایران شود.

محمدرضا براری در مجموع با رکورد 397 کیلوگرم در مکان چهارم قرار گرفت.