رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

دو طرح عمرانی در هر روستای مازندران درحال اجرا است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دو طرح عمرانی در هر روستای مازندران درحال اجرا است

دو طرح عمرانی در هر روستای مازندران درحال اجرا است


مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران گفت: به طور میانگین هم اکنون دو طرح عمرانی در هر روستای مازندران که دارای شورای اسلامی ودهیاری هستند، درحال اجرا است.

دو طرح عمرانی در هر روستای مازندران درحال اجرا است

جان اله عبدی روز شنبه به خبرنگار ایرنا در آمل افزود: هم اکنون بیش از سه هزار و 700 طرح عمرانی در سطح روستاهای مازندران در حال اجرا است که طرح های هادی روستایی از مهمترین وبیشترین تعداد این طرح ها را شامل می شود.

وی اضافه کرد: طرح هایی که برای اجرا در روستاهای مازندران تعریف می شود، بیشتر بهسازی و تعریض معابر، جدول و کانیوو، هدایت آب های سطحی ، آسفالت و روکش آسفالت معابر با مشارکت مردم در روستاها در حال انجام است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران، با اشاره به اینکه از سوی این اداره کل برنامه هایی برای توسعه روستایی در سال جاری تدوین وپیش بینی شده است، تصریح کرد: برای اجرای طرح های عمرانی در روستاها ، دهیاری های فعالیت بسیار خوبی دارند که دراین راستا هم از محل دفتر روستایی و هم از محل درآمدهای دهیاری اعتبارآنها تامین می شود.

عبدی، ادامه داد: ایجاد طرح های اشتغال زا با اهدای تسهیلات با کارمزد چهاردرصد در دستور کار قرار دارد که کمیته اجرایی این طرح ها در سطح استان تشکیل شده که بسیاری از طرح ها شناسایی شد تا بتوانیم با کار کارشناسی حرکتی برای اشتغال ، اقتصاد روستایی و تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری برداریم که این ظرفیت در روستاها وجود دارد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران همچنین به اجرای طرح پسماند روستایی، در استان اشاره کرد وگفت: دوره های آموزشی طرح تفکیک زباله از مبدا برای روستاهای مازندران که 45 درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند، نیازمند خدمات زیربنایی است و همت همه دهیاران و مردم را می طلبد تا روستاهای بدون آلودگی و پاک داشته باشیم.

عبدی همچنین از تشکیل کمیته پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در سطح بخش های استان خبرداد و افزود: دستگاه قضایی هم عضو کمیته خواهد بود تا اهرم برخورد وجود داشته باشد.

وی یادآورشد: قلع و قمع ساخت و ساز غیرمجاز در سطح روستاها صورت می گیرد که برخورد با متخلفان در دستور قرار دارد که اراضی مستعد کشاورزی استان نباید طعمه ساخت و ساز غیر مجاز قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که اگر اراضی کشاورزی در روستاها باقی بماند ماندگاری جمعیت را خواهیم داشت، افزود: ترویج کشاورزی، تغییر الگوی کشت و بازاریابی محصولات کشاورزی نیز در دستور کار قرار دارد.

مازندران دارای بیش از سه هزار روستا ودارای بیش از سه میلیون 200 هزار نفرجمعیت است.