سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

دوچرخه‌سواران نکایی، از حرم تا حرم را رکاب می‌زنند - نمایش محتوای خبر

 

 

دوچرخه‌سواران نکایی، از حرم تا حرم را رکاب می‌زنند

رئیس هیأت دوچرخه‌سواری شهرستان نکا از اعزام یک گروه 25 نفره از دوچرخه‌سواران نکایی به حرم حضرت امام خبر داد و گفت: این دوچرخه‌سواران نکایی از امروز 11 خرداد مسیر حرم شهدای گمنام نکا تا حرم امام راحل را رکاب می‌زنند.

دوچرخه‌سواران نکایی، از حرم تا حرم را رکاب می‌زنند

مطلب کریمی در حاشیه اعزام دوچرخه‌سواران به مرقد امام راحل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا، اظهار کرد: این حرکت فرهنگی در آستانه سالروز رحلت معمار بزرگ انقلاب امام خمینی(ره) و با همکاری بسیج ورزشکاران مازندران، لشکر ویژه 25 کربلا، اداره ورزش و امور جوانان و فرمانداری نکا و اسپانسری شرکت بهپاک بهشهر انجام شد.

وی با اعلام اینکه این گروه از دوچرخه‌سواران نکایی طی برنامه‌ای فرهنگی 16 سال پیاپی برنامه‎های مختلف اعزام به کربلا، اعزام به شلمچه، اعزام به مشهد مقدس و... را در دستور کار خود دارند و اعزام به مرقد حضرت امام خمینی(ره) به صورت برنامه محوری مهم همه ساله برگزار می‌شود.

رئیس هیأت دوچرخه‌سواری شهرستان نکا گفت: هدف از برگزاری این اعزام ورزشکاران دوچرخه‌سوار به مرقد امام راحل، میثاق و بیعت دوباره با امام راحل، شهدا، رهبری، آرمان‌ها و ارزش‌های نظام  جمهوری اسلامی و همچنین گرامیداشت نام و یاد شهدای مدافع حرم بوده است و به همین مناسبت این برنامه در دستور کار قرار گرفت.

این مسؤول افزود: امروزه دشمن با برنامه‌ریزی‌های مختلف فرهنگ جامعه و ارزش‌ها را نشانه رفته است و برای دفع این حملات دشمن نیازمند برنامه‌ریزی منسجم در جامعه هستیم که اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی با هدف بصیرت‌افزایی در جوانان در دستور کار هیأت دوچرخه‌سواری نکا قرار دارد.

وی با اعلام اینکه امسال مازندران میزبان 30 شهید مدافع حرم است و شهرستان نکا نیز چهار شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب، اسلام و اهل بیت(ع) کرده است، یادآور شد: در یک حرکت نمادین، دوچرخه‌سواران نکایی با حضور در مزار شهدای گمنام و اهدای گل و فاتحه به مقام شامخ دو شهید گمنام خوش‌نام و یک شهید شناسایی شده آرمیده در این مزار، با خانواده‌های مدافع حرم دیدار می‌کنند.

کریمی گفت: امروز ورزشکاران ما با حضور در مزار شهدا با آنان بیعت کرده و سپس راهی منزل شهید محمدتقی سالخورده، عبدالرحیم فیروزآبادی و حسین مشتاقی شهدای مدافع حرم نکا شدند و ضمن تجدید بیعت با شهدا و خانواده‌های آنان، دیدار با 10 خانواده شهید مدافع حرم شرق و مرکز استان مازندران را در دستور کار خود قرار دادند و راهی مرقد امام خمینی(ره) شدند.

فعالیت‌های ورزشی با محوریت امام و ورزش در نکا در دستور کار است

رئیس اداره ورزش و جوانان نکا نیز با بیان اینکه هرساله تعداد زیادی از عاشقان به امام راحل، ارزش‌ها و آرمان‌های این انقلاب در قالب کاروان‌ها و اقشار مختلف مردمی عازم مرقد مطهر امام راحل می‌شوند به خبرنگار فارس در شهرستان نکا گفت: فعالیت‌های ورزشی با محوریت امام و ورزش در شهرستان‌ نکا در دستور کار است.

مجتبی رضایی افزود: هر ساله اقشار مختلف مردم و به خصوص ورزشکاران، پرشورتر و با اشتیاق بیشتر به مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب می روند که نشان از عشق و ارادت مردم به حضرت امام و ولایت فقیه است و در آستانه بیست و هفتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) جمعی از دوچرخه‌سواران بسیجی نکایی به مرقد مطهر امام راحل (ره) اعزام می‌شوند تا ارادت و دلدادگی خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: برنامه‌های متنوع دیگری نیز از سوی اداره ورزش و امور جوانان نکا به‌مناسبت ارتحال امام (ره) در سطح شهرستان در دست اقدام است که در اولین برنامه کاری ما جمعی از دوچرخه‌سواران نکایی برای بیعت با آرمان‌های امام راحل به حرم مطهر امام خمینی (ره) اعزام ‌شدند.

رئیس اداره ورزش و امور جوانان نکا گفت: تبیین شخصیت امام خمینی(ره) در بین ورزشکاران از برنامه‌های مهم محوری در دستور کار است و همچنین برگزاری آیین‌های معنوی، غبارروبی مزار شهدا، ختم صلوات، حضور ورزشکاران در مراسم بزرگداشت ارتحال امام در سطح شهرستان و.. از جمله برنامه‌های در دست اقدام است.