سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

دوهزار میلیاردریال برای تکمیل طرح های آب روستاهای مازندران نیاز است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دوهزار میلیاردریال برای تکمیل طرح های آب روستاهای مازندران نیاز است

دوهزار میلیاردریال برای تکمیل طرح های آب روستاهای مازندران نیاز است


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت : دو هزار و 100 میلیارد ریال برای تکمیل طرح های نیمه تمام این شرکت نیاز است.

دوهزار میلیاردریال برای تکمیل طرح های آب روستاهای مازندران نیاز است

ˈ مجید عبداللهی ˈ روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان اعتبار برای تکمیل 245 طرح نیمه تمام آب و فاضلاب در روستاهای مازندران نیاز است .

وی این طرح های نیمه تمام را شامل حفر چاه ، مخزن، بهسازی چشمه و خطوط انتقال آب دانست و ادامه داد : با توجه به تخصیص قطره چکانی اعتبارات ، تکمیل این طرح ها زمان زیادی نیاز دارد .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران همچنین از تخصیص اعتبارات ملی برای تکمیل طرح های اولویت دار این شرکت خبرداد و گفت: از 56 طرح اولویت دار آب روستایی استان ، 46 طرح به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور معرفی و با اعتبارات ملی اجرا خواهد شد .

وی ادامه داد : بمنظورجبران کاهش منابع آبی روستاهای مازندران و تامین آب پایدار (آب سطحی) برنامه ریزی هایی توسط سه شرکت آب منطقه ای ، آب وفاضلاب شهری و روستایی انجام شد .

ˈعبداللهی ˈ گفت: دراین طرح مازندران به 9 منطقه تقسیم شد و آب شهرها وروستاهای هر منطقه از ذخیره و منابع آبی یک سد تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه مصرف آب در روستاهای مازندران بیش از میانگین و استانداردهای موردنظر است ، ادامه داد : در حالی میانگین مصرف آب در هر شبانه روز یک روستایی در مازندران 250 لیتر است که این رقم درکشورهای توسعه یافته 150 لیتر است.

به گفته مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی مازندران امسال با تخصیص 172 میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی 84 روستای مازندران با جمعیت بیش از 55 هزار نفر از آب شرب سالم بهره مند شدند .

وی گفت : همچنین اصلاح و مرمت شبکه انتقال آب روستاهای مازندران به طول 152 کیلومتر در مدت یکسال اخیر انجام شد .

از دو هزار و 972 روستای مازندران یکهزار و 539 روستا زیر پوشش شرکت آب وفاضلاب روستایی هستند که 289 دهنه چشمه ، 374 حلقه چاه و آب خریداری شده از آب و فاضلاب شهری منابع تامین آب این روستا است .