جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

دومین گروه راهیان نور دانش آموزان نکایی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

دومین گروه راهیان نور دانش آموزان نکایی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، سه شنبه شب دومین گروه راهیان نور دانش آموزان نکایی به مناطق عملیاتی جنوب، اعزام شدند.

دومین گروه راهیان نور دانش آموزان نکایی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند

به گزارش ایرنا سیدعلی قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران، سه شنبه شب در آئین اعزام دانش اموزان دختر نکایی به اردوی راهیان نور گفت: اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در قالب راهیان نور، بیعتی دوباره با شهدا و رزمندگان و افزایش بصیرت در بین نسل جدید است.
وی افزود: در طول دو سال گذشته 18 هزار دانش آموز مازندرانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند که بیانگر اهتمام ویژه آموزش و پرورش به این مسئله مهم و ترویج فرهنگ شهید و شهادت در جامعه است.
قاسمی با بیان اینکه وعده خداوند حتمی و همیشگی است، ادامه داد: خداوند در قرآن وعده داده است که آنانی که با جان و مال خدا در راه خدا جهاد کنند و به شهادت برسند، به بهشت می روند و برگزاری این اردوهای راهیان نور نیز برای افزایش شناخت دانش آموزان با ارزش ها و آرمان های این انقلاب و دفاع جانانه رزمندگان است.
جانشین فرماندهی سپاه ناحیه نکا نیز در سخنانی گفت: بصیرت افزایی در بین دانش آموزان و ترویج فرهنگ شهید و شهادت از جمله برنامه های مهم ما است که با همکاری آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی عملیاتی می شود.
مجید رضا شعبانی از این اردوها بعنوان همایش بزرگ فرهنگی- تربیتی نام برد که نمایش وحدت و دفاع از ارزش های این انقلاب است.
وی گفت: اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی کاری است که با همکاری سپاه، آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی انجام می شود و زائران کاروان هایی هستند که به دیار نور و فضیلت می روند تا آثار ارزشمند این سفر را در زندگی خود پیاده کنند.
گفتنی است با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، دومین گروه راهیان نور دانش آموزان دختر نکایی در قالب بیش از 200 دانش آموز دختر به همراه راوی، مبلغ و مبلغه و مسئولان آموزش و پرورش و مدارس با 5 اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.
شهرستان نکا در شرق مازندران واقع شده است که بیش از 18 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل دارد.