سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

دومین مرحله آموزش سرشماری کشاورزی مازندران آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دومین مرحله آموزش سرشماری کشاورزی مازندران آغاز شد

به گزارش ایرنا، چهارمین سرشماری کشاورزی مازندران پس از پیروزی انقلاب اسلامی از پنجم مهر ماه امسال با 80 تن از کارشناسان خبره و 782مامور سرشماری آغاز می شود.

' جعفر احمدی' مدیر کل آمار، اطلاعات و GIS استانداری مازندران روز شنبه در آغاز به کار این مرحله از آموزش سرشماری گفت: برای اجرای سرشماری چهار مرحله آموزش در نظر گرفته شدکه مرحله اول با اعزام شش نفر به مرکز آمار ایران صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در این دوره نمایندگان اجرای طرح سرشماری در شهرستان ها با موارد مختلف فنی و اجرایی سرشماری آشنا می شوند، ادامه داد: این افراد به عنوان استاد باید موارد را پس از فراگیری به ماموران سرشماری در شهرستان ها ارایه کنند.

مدیر کل آمار ،اطلاعات GISاستانداری مازندران با بیان اینکه مرحله سوم آموزش از 24 تا سی ام شهریور برای ماموران سرشماری ها در شهرستان ها برگزار می شود، اظهار داشت: مرحله چهار آموزش به صورت یکجا با هدف توجیه و تبیین نهایی برای تمامی کارشناسان و ماموران سرشماری برگزار خواهد شد.

احمدی زراعت ، باغبانی، کشت گلخانه ای ،پرورش دام ، طیور سنتی ، زنبور عسل ، کرم ابریشم و پرورش ماهی را از موارد مهم در سرشماری کشاورزی عنولان کرد و گفت: حداقل اراضی 400متر مربع برای زراعت، 200متر مربع باغ ، حداقل یک راس دام سنگین ، 10 قطعه طیور محلی از معیار های مهم در ثبت آمار در سرشماری کشاورزی مازندران است.

وی با بیان اینکه داده ها از طریق تبلت به صورت الکترونیکی در سرشماری کشاورزی ثبت می شود، ادامه داد: با این روش علاوه بر دقت و سرعت نتایج آن نیز زودتر تجزیه وتحلیل خواهد شد.

آمارهای رسمی در حوزه کشاورزی اهمیت ملی کشاورزی مازندران را نشان می دهد و یکی از آمار ها ضریب کشت 135درصدی مازندران است که این شاخص در کشور هفت دهم درصد است و به عبارتی دیگر سطح زیر کشت سالانه استان بیش از 670 هزار هکتار و دو برابر میانگین کشوری است.

استان مازندران با 10.5درصد ارزش افزوده اقتصادی تولیدات بخش کشاورزی که حدود 5/4 برابر میانگین کشور است، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

72نوع محصول کشاورزی در مازندران تولید می شود که در 15نوع از جمله برنج با یک میلیون 50 هزار تن ،مرکبات با حدود دو میلیون تن ،کیوی با 95 درصد ،گل و گیاه ،دام وطیور و در حوزه شیلات رتبه اول تا سوم کشور را به خود اختصاص داده است.