سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری ˈ تی تی ˈ در آمل برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری ˈ تی تی ˈ در آمل برگزار می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ شامگاه سه شنبه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری ˈ تی تی ˈ(شکوفه) شهرستان آمل که در تالار اریکه آریایی آمل برگزارشد، گفت: حضور هزار و25 هنرمند آملی در چهار رشته ˈ موسیقی، شعر، تئاتر و عکاسیˈ در سطح شهرستانهای مازندران تاکنون بی سابقه بوده و با توجه به استقبال خوب شهروندان آملی از این برنامه ها، در نظر است این جشنواره در سال آینده به صورت استانی برگزار شود.

وی افزود: شهرستان آمل در بخش فرهنگی وهنری در سطح مازندران از جایگاه مهمی برخوردار است وشهروندان این شهر در برگزاری هریک از رشته های فرهنگی وهنری بسیار با شکوه وپرشور استقبال می کنند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران، تصریح کرد: شوق و اشتیاق جاری در این جشنواره و استقبال مخاطبان از اجراهای مختلف بیانگر آن است که رشته های مختلف فرهنگی وهنری در شهرستان آمل ظرفیت بزرگی دارد که باید شکوفا شود و به جایگاه اصلی خویش بازگردد.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری با بیان اینکه هنرهای فاخر در رشته های مختلف فرهنگی وهری می تواند به عالی ترین شکل برای معرفی فرهنگ جامعه مورد استفاده قرار گیرد و به رسانه ای تاثیر گذار تبدیل شود، ادامه داد: هنرمندان متعهد و دلسوز باید از ابراز هنر وهنرمندان در راستای عملی کردن سبک های زندگی ایرانی واسلامی ومقابله با فرهنگ های وارداتی بیشتر تلاش کنند.

وی افزود: امروزه همه اقشار جامعه به خصوص اهالی فرهنگ وهنر در برابر پدیده های شوم اجتماعی شامل اعتیاد و ناهنجاریهای اجتماعی مسئول هستند ومی توان با بهره گیری از ابزارهای هنرمندانه ، نسل جوان را از پیامدهای شوم آن آگاه کرد.

نخستین جشنواره فرهنگی هنری ˈ تی تیˈ(شکوفه) شهرستان آمل پس از هشت شب رقابت هزار و 25 هنرمند در چهار بخش ˈ شعر ، نمایش ، موسقی و عکاسیˈ شامگاه سه شنبه با معرفی برترین به کار خود پایان داد.

دراین جشنواره تعداد 644 اثر در بخش عکس ، 163 اثر در بخش شعر، 16 گروه در بخش موسیقی و 4 گروه در بخش تئاتر از شهرستان آمل باهم رقابت کردند.