سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

دولت 630میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای مازندران تصویب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت 630میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای مازندران تصویب کرد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران ، میزان اعتبار مصوب دولت برای تکمیل مجتمع های آبرسانی مناطق روستایی در سفر استانی را حدود 630 میلیارد ریال اعلام کرد.

دولت 630میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای مازندران تصویب کرد

مجید عبداللهی روز سه شنبه به خبرنگارایرنا ، گفت : این میزان اعتبار برای تعداد 30 طرح درقالب مجتمع های آبرسانی در نظرگرفته شده است که از این مبلغ 210 میلیارد ریال در سال جاری و بقیه نیز درسال 95 هزینه می شود.
وی ، افزود : با ابلاغ به موقع این میزان اعتبارکه با پی گیری جدی تر مسئولان ادارات ذیربط محقق می شود این تعداد پروژه آبرسانی در استان به پایان رسیده و در سایه چنین اقدامی نگرانی شماری از روستائیان ناشی از کمبود ، افت فشار و قطع آب آشامیدنی در مناطقی از این استان برطرف خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران ، نامناسب بودن برخی از راه های ارتباطی و کمبود آب آشامیدنی را به عنوان دو مشکل اساسی روستائیان دراین استان معرفی کرد و گفت : امروز نوع نگاه دولت تدبیر وامید در جهت رفع چنین مشکلاتی مطلوب است.
عبداللهی درادامه با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بردر نظرگرفته شدن اعتبارات قابل توجهی از محل صندوق توسعه ملی برای تامین آب آشامیدنی در تمامی روستاهای کشور ، افزود : حدود 500 میلیون دلار اعتبار دراین حوزه در نظرگرفته شده است که حدود شش درصد آن سهم مازندران است.
وی با بیان آن که از مجموع 2 هزار و 927 روستای این استان ، حدود هزار و 560 روستا زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران هستند ، از کم کاری اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران نسبت به واگذاری تاسیسات آبرسانی به منظور قرارگرفتن بقیه روستاها زیرپوشش این شرکت انتقاد کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران ، گفت : هم اینک مدیریت آبرسانی این روستاها برعهده اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران است و شوراهای اسلامی بابت فروش امتیاز آب به متقاضیان وجوه هنگفتی دریافت می کنند.
عبداللهی ، ادامه داد : به محض فرسوده شدن شبکه ها و نقص فنی تاسیسات آبرسانی ، روستائیان از چنین وضعیتی اعتراض داشته و به نوعی این مشکلات را ناشی از کم توجهی مسئولان شرکت آب و فاضلاب می دانند.
وی ، تصریح کرد : با وجود پی گیری های فراوان مبنی بر همکاری بیشتر اعضای شوراهای اسلامی دراین حوزه متاسفانه غالب آن ها تمایلی چندانی از خود نشان ندادند.
دولت یازدهم در بیستم ماه مهرسال جاری درسفراستانی به مازندران برای اجرای کامل تعداد 45 طرح نیمه تمام دراین استان حدود 9 هزار و 991 میلیارد ریال اعتبار مصوب کرده است.