سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

دولت 260 میلیارد ریال برای بهسازی و زیباسازی سواحل مازندران اختصاص داد - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت 260 میلیارد ریال برای بهسازی و زیباسازی سواحل مازندران اختصاص داد

به گزارش خبرنگار ایرنا، ' علیرضا یونسی ' امروز در جلسه شورای اداری شهرستان نور اظهار داشت: این مقدار اعتبار برای فراهم کردن بسترهای لازم جهت زیبا سازی و بهسازی سواحل هزینه خواهد شد و شهرداران نیز بخش دیگر هزینه ها را متقبل می شوند.

وی خاطرنشان کرد: باید با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر ویژه از 20 میلیون گردشگری که بدون صرف هیچ هزینه تبلیغاتی وارد مازندران می شوند و همچنین تحریم روسیه که در حال حاضر بخش عظیمی از صادرات را می توان با وجود سه بندر و سه فرودگاه از مازندران به این کشور داشت، نهایت بهره را ببریم تا شاهد شکوفایی استان در کوتاهترین زمان ممکن باشیم.

یونسی با اشاره به کاهش چشمگیر سرقت و قاچاق مواد مخدر درشش ماه نخست سال در مازندران، افزود: با اجرا شدن طرح عملیات بهسازی و پاکسازی محلات آلوده در سطح شهرستان ها که با همکاری شورای تامین استان و دستگاه های امنیتی و انتظامی صورت گرفت، آمار سرقت، زورگیری، نزاع دسته جمعی و تجاوز به عنف بشدت در استان کاهش یافت.

وی تصریح کرد: این طرح به صورت یک ساله و سه ساله تدوین و اجرا خواهد شد تا به صورت یک ساله در مازندران محله آلوده وجود نداشته باشد و با طرح سه ساله نیز شاهد به حداقل رسیدن این دسته از مسایل با فرهنگ سازی مناسب در جامعه باشیم.

یونسی تعداد غرقی ها در سواحل مازندران را 91 نفر اعلام کرد و گفت : دو نفر ازاین تعداد در داخل طرح غرق شده و بقیه در بیرون یا در ساعات غیر فعال بودن طرح غرق شده اند که این تعداد نسبت به میانگین تمامی 10 سال گذشته که بیش از 200 نفر بود ، کاهش چشمگیری داشته است.

وی تاکید کرد: امسال فقط در شهرستان نور ما شاهد کاهش 50 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم که بیانگر برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مطلوب در جهت حفظ جان مردم است.

معاون سیاسی - امنیتی استاندار مازندران با اشاره به بحران های سال گذشته در استان، گفت: یکی از مشکلاتی که در بحران برف غرب مازندران و سیل در شرق آن خودنمایی کرد فراهم نبودن برخی از واحدها و دستگاه ها برای استفاده از انرژی جایگزین همچون برق و گاز ، بویژه در بیمارستان ها و خبازی ها بود که موجب وارد شدن آسیب در این شرایط به مردم شد.

یونسی تصریح کرد: مسوولان باید با دقت و توجه بیشتری از تکرار این شرایط در دستگاه های ذی ربط جلوگیری کنند و همچنین در دادن اطلاعات مهم از جمله هواشناسی کمال دقت و توجه را داشته باشند.

وی شهرستان نور را با داشتن پیشینه علمی، فرهنگی، هنری، ادبی و مذهبی برازنده کلمه نور دانست و گفت: نخستین حکومت شیعی بعد از اهل بیت (ع) در مازندران شکل گرفت.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: با قدرشناسی از این مردم باید در جهت مطالبات بحق آنان با تمام توان گام برداشت.

وی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس و ایثارگری های رزمندگان در این دوران پرافتخار، اظهار داشت: مردم غیور در برابر بیش از چهل کشور دنیا با تمام تجهیزات روز دنیا که بسیار پیشرفته بود به مقابله پرداختند و توانستند با تکیه بر باورها و آموزه های دینی خود در سایه ولی امر مسلمین با صلابت دشمنان را شکست دهند.

او تاکید کرد: امروز میز مذاکره میز جنگ است و رییس جمهوری با روحیه مقاومت و حفظ ارزش های انقلابی به تجلی ایستادگی در نیویورک خواهد پرداخت و همان طور که در هشت سال حماسه آفریدیم نیز مردم ومسوولان با وحدت و هم افزایی بیشتر می توانند از تمامی توانمندی های و ظرفیت های بالقوه در جهت توسعه و آبادانی کشور استفاده مطلوب کنند.