جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

دولت محیطی امن و آرام برای سرمایه گذاری فراهم آورده است - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت محیطی امن و آرام برای سرمایه گذاری فراهم آورده است

ˈمنوچهر تاتینا ˈ روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، گفت: بسترسازی برای اجرای طرح های گردشگری دریایی، افزایش عملیات تخلیه و بارگیری کالا واجرای صحیح طرح ساماندهی سواحل از شاخص ترین خدمات دولت تدبیرو امید بوده است.

وی تصریح کرد: فراهم آمدن زیرساخت ها و اتخاذ ساز و کارهای تشویقی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در بنادر این استان بویژه فریدونکنار و نوشهر، نوید بخش تحقق وعده های این دولت است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، افزود : امروز درگروی هم افزایی این دولت با کشورهای منطقه از جمله کشورهای حاشیه دریای خزر تحول چشمگیری در زمینه عملیات تخلیه و بارگیری کالا دراین استان ایجاد شده است.

وی اظهارداشت: اکنون با اقدامات یکسال اخیر انجام شده برخلاف ادوارگذشته به جای سرمایه گریزی ، شاهد یک وضعیت مطلوبی درحوزه امنیت ، آرامش و در نهایت انگیزه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری دربنادراین استان بوده ایم.

مدیرکل بنادر و دریا نوردی مازندران به اقدامات صورت گرفته دربخش زیرساخت ها جهت احداث اسکله برای پهلو گیری کشتی های نفتی دراین مدت در بندر منطقه ویژه اقتصادی نوشهر اشاره کرد و گفت : متاسفانه در گذشته از ظرفیت این دریا که نقش تعیین کننده ای به لحاظ اقتصادی برای کشور بویژه شمال ایران به همراه داشت بنحو مطلوب استفاده نمی شد اما امروز با چنین اقداماتی نوع نگاه ها متحول شده و درآینده نزدیک شاهد افزایش حمل و نقل کالاهای نفتی دراین منطقه خواهیم بود.

تاتینا همچنین افزود :متاسفانه به علت بی تدبیری مسوولان ادوارگذشته میزان ورودی کالاهای تجاری به بنادر مازندران بویژه نوشهر و فریدونکناریک روند نزولی داشت و از سویی هم کالاهای وارداتی بیشترازنوع مصرفی بود اما امروز دولت یازدهم با اعمال مدیریت صحیح و برنامه ریزی منسجم توانست تمام آشفتگی مربوط به این بخش را سامان ببخشد و علاوه برآن اقداماتی نیز در افزایش واردات کالاهایی نظیر سیمان و میلی گرد به سایر کشورهای منطقه صورت گرفته است .

وی ، افزایش حدود 52 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر و حدود شش درصدی در بندر فریدونکنار درمدت پنج ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را از دیگر به عنوان مصداق روشنی از این اقدامات دولت دراین بنادر ذکرکرد.

مدیرکل بنادر و دریا نوردی مازندران توجه به بخش گردشگری دریایی از دیگر رهاورد این دولت دانست و گفت :

امروز سیاست گذاری خوبی برای اجرای چنین طرح هایی در استان اتخاذ شده است به نحوی هم اکنون دولت با آسان سازی روند بروکراسی اداری و همچنین آمادگی داریم که تسهیلات ارزان قیمت و درازمدت دراختیار سرمایه گذاران قراردهیم.

تاتینا افزود : اکنون مجوزاجرای چنین طرحی به یکی از سرمایه گذاران در تنکابن ارائه شد و نیز فرآیند ارائه مجوز به تعدادی دیگر ازسرمایه گذاران در سایر شهرهای ساحلی نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای این طرح ها و اثرات سازنده آن در شادابی و نشاط افراد جامعه و اشتغالزایی درمنطقه گفت :درصورت استقبال سرمایه گذاران دراین بخش آمادگی هرگونه حمایتی از آنان در این استان را داریم .

اداره کل بنادر مازندران در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر واقع است.