جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

دولت را در جلوگیری از پیری نسل کمک کنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت را در جلوگیری از پیری نسل کمک کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان ساری، اظهار داشت: خودسازی و اخلاق بهترین دانش‌ها است و در این مدرسه خلقت باید خودمان را بسازیم.

وی با عرض تسلیت شهادت امام موسی‌ابن‌جعفر(ع)، ادامه داد: بعثت نبی گرامی اسلام حضرت محمد(ص) نیز در پیش است و این ایام را نیز به مردم مازندران و تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

طبرسی با بیان اینکه سوم خرداد روز بزرگ تاریخی برای ملت ایران است، گفت: این حماسه جاوید را به همه عزیزان به ویژه خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و ...  که با عزم ملی و مدیریت جهادی به دست آمد و در تاریخ انقلاب به ثبت رساندیم عرض ادب و ارادت داریم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به دوره حساس امامت امام موسی‌ابن جعفر(ع)، تصریح کرد: آن مقطع اوج مبارزات شیعه بود و حکومت وقت از این امام همام، هراس داشت و آن حضرت را به زندان‌های مختلف برد.

طبرسی با بیان اینکه بعثت پیامبر نعمت بزرگی برای بشریت بود که دیگر تکرار نمی‌شود، ادامه داد: قرآن مسلمانان را بهترین نسل روی زمین می‌داند به این دلیل که بهترین پیامبر را دارند.

خطیب نماز جمعه شهرستان ساری با اشاره به اینکه مذاکرات ژنو این‌بار هم بی‌نتیجه بود، گفت: چون طرف‌های مذاکره تغییر نکردند در این مذاکرات ماهیت دشمن تغییر نکرد و مردم ایران نیز زیر بار حرف زور نمی‌رود.

وی با بیان اینکه ما مذاکره را باید داشته باشیم، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اجازه فرمودند فقط درباره  فعالیت‌های هسته‌ای مذاکره شود و مذاکره‌کنندگان ما مورد تایید رهبری و مردم هستند و به چیزی جز این مسئله توجهی نکردند و  در برابر دشمن تسلیم نشدند و مذاکره را به آخر خرداد موکول کردند.

طبرسی با اشاره به اینکه ما چیزی در مذاکرات از دست  ندادیم که دلواپسی داشته باشیم، تاکید کرد: کسی که ناخدای کشتی‌اش رهبری باشد نگرانی ندارد و  معظم‌له هرجا ببینند خلاف نظر ملت ایران است همانجا پرونده را می‌بندند.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها راه‌حل مشکلات نیست، افزود: ما مبارزه بر ضد کفر را  با تحریم هم ادامه می‌دهیم.

خطیب نماز جمعه شهرستان ساری با اشاره به اینکه مسئله جمعیت نگران کننده است، تصریح کرد: اگر با این وضع پیش برویم 40 سال آینده به کشور آلمان از نظر جمعیت تبدیل می‌شویم و این نگران کننده است.

طبرسی با بیان اینکه کنترل جمعیت به هر دلیلی اشتباه بود، یادآور شد: دولت را در جلوگیری از پیری نسل کمک کنیم و  رهبری هم فرمودند دولت مشوق‌هایی را لحاظ کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه پیروزی خرمشهر فخر و امتیازی برای ما است، خاطرنشان کرد: پیام سوم خرداد همان پیام نورزی رهبر انقلاب در ایام نورز است، برای پویای در فرهنگ و اقتصاد نیاز به مدیریت جهادی داریم در غیر این‌صورت با مدیریت تنبل و بوروکراسی به جایی نمی‌رسیدیم.