جهش تولید | شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹

دولت راه موفقیت را با اتحاد و همدلی مردم پیمود - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت راه موفقیت را با اتحاد و همدلی مردم پیمود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری نشست ˈحرکت هدفمند در زمینه توسعه پایدار ˈبا بهره گیری از خرد جمعی شخصیت ها و نخبگان و صاحب نظران در جهت برنامه ریزی با حضور ˈ جواد واحدی ˈ فرماندارمرکز استان و مدیران دولتی و خصوصی ،شخصیت های فرهنگی ،اقتصادی وتجاری،اجتماعی ،نظام مهندسی ،خیرین روز دوشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

ˈ واحدی ˈ فرماندارمرکز استان در این نشست به عملکرد دولت و اقدامات مهم اشاره داشت و خاطر نشان کرد : مردم به راحتی همه وقایع سیاسی و اقتصادی را لمس می نمایند و تورم که به 22 درصد رسیده را شاهدند .

فرماندار ساری با اشاره به درایت استاندار و معاون سیاسی در جهت تبیین اقدامات در دست اجرای دولت در سطح استانی و شهرستانی گفت : با پیگیری ها و درایت استاندار بارقه های امید درمباحث مختلف اقتصادی ،گردشگری و کشاورزی در استان شاهد هستیم.

وی افزود : ساری برای توسعه و رشد نیاز به همگرایی و همسویی دارد همتی که همیشه در سال ها ی قبل در گام بعدی به گل می نشست.

وی باردیگر با تاکید برهمدلی مدیران ساروی ،فضای توسعه ایی و رشد عمرانی و اجتماعی ساری را بسیار عالی برشمرد و اظهار داشت : در حوزه کشاورزی و دامپروری ،سند واگذاری 72 هکتاری مجتمع کوثر برای دامپروری دو هزار راسی را داشتیم که با حضور وزیر جهاد کشاورزی در چهاردانگه بزودی اجرا خواهد شد .

واحدی به پروژه ˈساری قطب گردشگری شمال کشور ˈ در افق 1400 اشاره کرد و بیان داشت : ساری جدای ازدیگر شهرهای زیبا و توریستی شمال ،بدلیل مسافت زیاد دریا تا چهاردانگه و برخورداری از مواهب گوناگون طبیعی ، باایجاد زیر ساخت های مختلف ،ظرفیت و توانمندی قطب گردشگری شمال کشور رادارد .

این مسئول دولتی به فعالیت های مهم عمرانی و فضای عمومی شهری اشاره نمود و گفت : در حال حاضر در شهرستان ساری بدور از هرگونه مسائل حاشیه ایی شاهد پروژه های بزرگ عمرانی هستیم که بسیار بارزش و جای تقدیر دارد .

وی به گفته های امام جمعه ساری مبنی بر تعامل و همگرایی بین مسئولین شهری ساری اشاره نمود و ابراز داشت : این اتحاد جای خرسندی دارد و رشد شهری در ابعاد مختلف ،رضایتمندی شهروندان را به همراه خواهد داشت ونوید بخش همراهی مردم با مسئولین می باشد .

واحدی قرارداد واگذاری 70 هکتاری پارک زارع را بدتر از قرارداد ترکمن چای اعلام داشت و گفت : این قرارداد که اقتصاد مردابی ساری بشمار می رفت ،با همراهی ودرایت شهرداری و شورای شهر به مالک شهربازی رامسر واگذار و تله کابین و شهربازی و زیر ساختی متنوع در این منطقه جنگلی ایجاد تا به قطب گردشگری ساری تبدیل گردد.

وی با تاکید براینکه مشورت ،همدلی و همصدایی نتیجه مفید و موثر را به همراه دارد ، به موفقیت پروژه چشمه سورت ، واگذاری و تخصیص اعتباربرای بهسازی آن ،اشاره کرد و خاطر نشان نمود : در این امر مهم مسئولین شهرستانی با یک گام و یک هدف ،با همراهی و تدبیر استاندار ،مدیرکل گردشگری چشمه سورت بهسازی و به یک منطقه بی نظیر گردشگری طبیعی تبدیل می گردد .

فرماندار شهرستان ساری تاکید کرد : درهرمنطقه بر اساس ظرفیت ها و توانمندیها باید طرح و پروژه اقتصادی ، فرهنگی ،گردشگری و..تعریف گردد که بخشداری ها ،شوراها،دهیاری باید همت و تلاش وافری داشته باشند .

در این نشست فرماندار مرکز استان در راستای هدفمند شدن طرح ها ،نگرش ها ،نظرات دررشد و توسعه پایدار ،کارگروه توسعه پایدار در حوزه مختلف را تشکیل داد و به حضور بخش خصوصی تاکید و عضو شدن اساتید ،کارشناسان ،صاحب نظران را خواستار شد و ابراز داشت : ساری به یک انقلاب فرهنگی برای همدلی ، اتحاد و یکرنگی نیاز دارد .

ˈ عبدالله مهاجرˈ عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به اینکه نهال تعامل و همفکری در ساری باید تبدیل به درخت توسعه گردد ،بیان داشت : برای رسیدن به رشد و توسعه با علم و آگاهی عمل کنیم تا اشتباهات گذشته تکرار نگردد .

وی در راستای عملیاتی و اجرایی شدن نشست ها و نظرات خواستار تشکیل کمیته های تخصصی شد تا خروجی ها مفید تر وموثر تر واقع گردد .

ˈ حسین بهار فرˈ عضو هیات مدیره نظام مهندسی مازندران نتیجه تعامل بین مسئولین دولتی و بخش خصوصی را اتفاقات نیک اعلام کرد و گفت : مطرح نمودن مسائل مختلف که دارای جایگاه خاصی دارند باید با نگاه کارشناسانه رسیدگی گردند .

وی افزود : یکی از مسائل مهم نداشتن ساختارهای اجتماعی بویژه در ساختمان می باشد .

وی ساماندهی نیرو های کاربردی در بحث ساختمان را اصول اولیه ساختار اجتماعی اعلام کرد و بیان داشت : نیرو های کارگری ،پیمانکاران در گروه های مختلف چون گاز ،اب ،برق ،معماری با ساماندهی و آموزش اصول اولیه ساختمان ،در ساختار اجتماعی شهری تاثیر گذار هستند .

یوسفی عضو شورای شهر ساری با تاکید بر اینکه باید ساری را ازحالت توقف گاه خارج کنیم خاطر نشان کرد : 270 میلیارد تومان گردش مالی در شهرداری ساری فرصتی است که باید بهینه از آن استفاده نمود .

وی افزود :در حال حاضر ماحصل مسافران و توریست برای شهرداری ساری فقط زباله است ،باید با تغییر رویکرد و ایجاد ساختارهای گردشگری امکان اسکان گردشگر را فراهم نماییم و به شغل و درآمد زایی برای شهرداری و شهروندان برسیم .

این عضو شورا تجن،خزر ،جنگل ،چشمه ها و مکان های تاریخی و مذهبی را فرصت مغتنم شمرد و گفت :با تفکر جمعی و ارئه بهترین طرح ها باید ساری را متحول کنیم.