جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

دولت به تنهایی نمی‌تواند عامل توسعه فرهنگی باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت به تنهایی نمی‌تواند عامل توسعه فرهنگی باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی مطبوعات و نخستین جشنواره خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مجازی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در حال برگزاری است، اظهار داشت: سهم ما در میزان مطالعه پایین است و برای ارتقا این فعالیت فرهنگی و علمی باید تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها اهل مطالعه فرزندان کتابخوانی تربیت می‌کنند، افزود: در اجرای فعالیت‌ها زیر بنایی باید به اصل فرهنگ توجه شود.

فلاح، ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی را ضروری دانست و عنوان کرد: در امور فرهنگی و مطالعه نیاز به مشوق‌های است که سبب انگیزه در توسعه و ارتقای فرهنگی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در توسعه کتابخوانی نیاز به اجماع عمومی و ملی است، بیان داشت: زیر ساخت‌ها مطالعه در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه در سبد هر خانوار باید جایی برای مطالعه باز شود، گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند عامل توسعه فرهنگی باشد و همه دستگاه‌ها فرهنگی باید اقدامات ویژه داشته باشند.

وی جایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در توسعه فعالیت‌های فرهنگی برجسته دانست و ادامه داد: کانون پرورش فکری نهادی فرهنگی با قدمت است که به عنوان پناهگاه امن برای کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید.

فلاح کانون پرورش فکری را متعلق به نسل‌ها گذشته عنوان کرد و اذعان داشت: کانون سهم ارزنده‌ای در تولیدات فرهنگی و نوآوری‌هایی در فرهنگ مطالعه دارد.