جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

دولت برای تکمیل آزادراه تهران - شمال و ساماندهی جاده چالوس عزم جدی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت برای تکمیل آزادراه تهران - شمال و ساماندهی جاده چالوس عزم جدی دارد

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری روز پنجشنبه به همراه وزیر راه و شهرسازی، رییس بنیاد مستضعفان و نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت ضمن بازدید از فاز یک آزادراه تهران - شمال از نزدیک در جریان مراحل پیشرفت این پروژه ملی قرار گرفت.

قاسم احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: تکمیل آزادراه تهران - شمال و ساماندهی و تعریض جاده چالوس یک مطالبه عمومی و خواست مردم منطقه و میلیون ها مسافری است که در سال از این جاده عبور می کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید جلسه اختصاصی با حضور شخص معاون اول رییس جمهوری در این باره برگزار کرده که این نشان می دهد تصمیم دولت برای تکمیل این پروژه ملی جدی است.

احمدی با اشاره به نیاز این پروژه ملی به 10 هزار میلیارد تومان اعتبار، گفت: 8 هزار میلیارد تومان از این اعتبار مربوط به فازهای 2 و 3 اختصاص دارد که در دستور کار قرار داشته و قرار است پیمانکاری برای آن انتخاب شود.

وی با اشاره به دشواری و سنگینی کار در قطعات 2 و 3 آزادراه تهران - شمال، گفت: این قطعات 83 کیلومتر تونل و 12 کیلومتر پل خواهد داشت.

نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت تصریح کرد: همزمان با تلاش برای تعیین پیمانکار برای قطعات 2 و 3 آزادراه، موضوع اصلاح و تعریض جاده فعلی چالوس نیز در دستور کار قرار دارد.

احمدی ادامه داد: قطعه یک آزادراه که بیش از 47 درصد پیشرفت فیزیکی دارد 1200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین شده و 30 میلیارد تومان نیز برای اصلاح ایرادات قطعه چهارم در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مشکلات موجود در قطعه چهارم آزادراه تهران - شمال حد فاصل مرزن آباد تا چالوس، گفت: این قطعه از پروژه 93 درصد پیشرفت داشته و با همین وضعیت در دولت گذشته افتتاح شده است و خطراتی نظیر ریزش کوه دارد که مردم را تهدید می کند و قرار است پیمانکار تا پایان سال نسبت به رفع این مشکلات اقدام کند.

احمدی با اشاره به اینکه پیمانکار چینی قطعه آزادراه یکسال است که کار را رها کرده و تنها پیمانکار داخلی مشغول به فعالیت است، گفت: قرار است چینی ها بازگردند و مابقی کار نیز بر عهده شرکت های داخلی گذاشته شود و در 24 ماه آینده قطعه یک آزادراه نیز تکمیل و به بهره برداری برسد.

{jcomments off}