جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

دوری از تحریفات و انحرافات در عزاداری‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

دوری از تحریفات و انحرافات در عزاداری‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی‌نوری  در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: مرگ بر آمریکا در روز 13 آبان با قدرت هر چه تمام‌تر در سراسر ایران اسلامی طنین‌انداز می‌شود.

امام جمعه چالوس با بیان مناسبت‌های 13 آبان که سه مناسبت مهم دارد افزود: در هر سه مناسبت این روز آمریکا و استکبار جهانی در پشت سر این حوادث بوده است که به همین جهت به‌عنوان روز مبارزه ملی با استکبار نامگذاری شده است.

وی بیان داشت: تا زمانی‌ که رویه استکباری و ضد انسانی آمریکا در جهان و علیه ملت‌های مسلمان و جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد این روز به‌عنوان نماد مبارزه با استکبار و آمریکا ماندگار می‌ماند.

راشدی تصریح کرد: از آنجایی که اصلی‌ترین هدف نهضت امام حسین(ع) احیای اصل مهم امر به‌ معروف و نهی از منکر است این دهه به دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.

وی با بیان تذکراتی در امر عزاداری امام حسین(ع) گفت: استفاده از مبلغان دینی، پرهیز از آلات و ابزار موهن، دوری از تحریفات و انحرافات در عزاداری، تقویت روحیه اعتقادی، اخلاقی و الگوگیری از سیره و رفتار امام حسین(ع) و یارانش دوری و پرهیز از چشم هم‌چشمی در دستجات عزاداری باید مورد توجه قرار گیرد.