سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

دوره آموزشی پدافند غیرعامل در راه آهن شمال برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دوره آموزشی پدافند غیرعامل در راه آهن شمال برگزار شد

ˈیوسف گرانپاشاˈ روز سه شنبه در جلسه آمادگی و مقابله با حوادث غیرمترقبه در ساری ، هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آمادگی هرچه بیشتر اداره کل راه آهن شمال در ارایه خدمات مطلوب تر به شهروندان برشمرد.

وی گفت: راه آهن شمال برای ارتقا، استمرار ایمنی و آمادگی هر بیشتر در مواقع بحرانی و بروز حوادث غیرمترقبه ، برای مدیریت بحران در سامانه حمل و نقل ریلی محور شمال ، جلسات و دوره های آموزشی متعددی را برنامه ریزی و اجرا می کند.

او با اشاره به اهمیت مقوله ایمنی و آمادگی مواجهه با حوادث غیرمترقبه در راه آهن و ضرورت استمرار آن در هر شرایطی، افزود: حمل و نقل ریلی راه آهن کشور با توجه به قدمت ، پیشینه ، ایمنی و امنیتی که دارد همیشه مورد استقبال مردم بوده است.

گرانپاشا گفت: اداره کل راه آهن شمال با هدف ارایه خدمات مطلوب تر به شهروندان ، همه ساله برای استمرار و ارتقای سطح ایمنی و همچنین افزایش آمادگی برای مقابله با هرگونه تهدید و بحران برنامه های ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از فعالیت های داخلی راه آهن همسو با اقدامات ایمنی قابل بررسی است، افزود: احداث ده ها زیرگذر باکسی ، ساخت تعدادی روگذر در مناطق شهری ، ایمن سازی حریم ریلی ، بهسازی و بازسازی زیرساخت های خط و ابنیه فنی راه آهن از جمله اقدامات مهم برای ارتقای ایمنی در سامانه حمل و نقل ریلی است.

مسوول دبیرخانه پدافند غیرعامل استان مازندران نیز گفت: پدافند غیرعامل به مجموعه ای از اقدامات غیرمسلحانه برای کاهش آسیب پذیری درمقابل تهدیدها و اقدامات نظامی که توسط دشمن صورت می گیرد اطلاق می شود.

ˈحسینعلی محمدیˈ افزود: با برنامه ریزی مناسب و دقیق باید زیرساخت های این فرایند از قبیل مقاوم سازی ساختمان های مسکونی و اداری و ایجاد پناهگاه های مجهز فراهم شود تا در مواقع بحران بتوان خدمات مطلوب ارایه کرد.

در هفته پدافند غیرعامل برنامه های مختلفی از جمله برگزاری جلسه و دوره آموزشی پدافند غیرعامل ، مانور آزمایشی زلزله در اداره کل و کلاس تجزیه و تحلیل حوادث و بحران در راه آهن شمال برگزار شد.