سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

دوران دفاع مقدس سند حقانیت جمهوری اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

دوران دفاع مقدس سند حقانیت جمهوری اسلامی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مرکز استان مازندران ' سید عباس حسینی ' در جلسه گرامی داشت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس گفت: دوران 8 سال دفاع ملت ایران ار بارزترین الگوی صبر و استقامت ملت ایران در تاریخ بشریت است وآن مرهون وحدت و ایمان و غیرت هویت مردان ایرانی اسلامی بوده است .

وی افزود : این دفاع از سرزمین ، حفظ و اعتلای نظام بود و عزت و احترامی که مردم ایران در دنیابدست آوردند مرهون فداکاریهای شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

وی خاطرنشان ساخت : همه ما باید با نهایت تلاش ایثار و فداکاری های شهدا ،جانبازان و ایثارگران را به نسل جوان امروزی انتقال دهیم تا فرهنگ ایثار و شهادت در بین آنها نهادینه شود.

وی گفت که ما باید فرهنگ شهادت و شهادت طلبی را تقویت کنیم و به جوانان خود نیز انتقال دهیم.

حسینی با اشاره به پیام های مختلف جنگ و ایثارگری ها تصریح نمود :از جمله این پیامها و آرمانها فرهنگ مقاومت است و درحال حاضر که کشور با آماج حملات خصمانه فرهنگی و اقتصادی غرب قرار گرفته است و با تحریم ها و جنگ اقتصادی که بر ما وارد کردند باعث شد تا فرهنگ اقتصاد مقاومتی هم با بیان مقام معظم رهبری در فرهنگ ما وارد شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار با تاکید بر ارائه برنامه های مفید و عدم تکرا ر برنامه توسط ادارات از روسای آموزش و پرورش خواستار اجرای برنامه هایی باارزش برای نسلی که جنگ را ندیده و حس نکرده شده است و افزود : با حفظ آثار وفرهنگ دفاعی بر ایجاد تعصب ملی و دینی دانش آموزان بیافزاییم .

وی همچنین به برگزاری همایش هایی تحت عنوان مهارت های زندگی اشاره کرد و گفت : در این آیین ها از رزمندگان و جانبازان و گذشت و ایثار آنها گفته شود تا ساده زیستی و اعتماد و عشق در خانواده را ترویج دهید .

از مهمترین برنامه های این هفته در شهرستان ساری می توان به عطر افشانی گلزار شهدا با هدف تجدید عهد و پیمان با آرمان های بلند شهدا، دیدار با خانواده های شهدا، اولین یادواره شهدای ورزشکار ،برپایی مسابقات تیر اندازی ، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری یادواره های شهدا،بازدید از پارک موزه دفاع مقدس ،دیدار ازجانبازان نخاعی ،همایش نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس ،یادواره شهید فوزیه شیردل ،نشست روشنگری ،تجلیل از رزمندگان ،برگزاری مراسم شعر و خاطره گویی ،نشست بصیرت ،نمایشگاه عکی تشیع شهیدان گمنام ، برگزاری نمایشگاه کتاب و عکس دوران دفاع مقدس و برپایی ایستگاه های صلواتی و البته با همایش ها ،نمایشگاه ها ،و نشست وبرنامه مختلف از کمیته ها با عنوان های گوناگون در شهرها و روستاها اشاره کردند.