جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

دوازدهمین دوره مسابقات ملی رباتیک دردانشگاه صنعتی بابل برگزارمی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دوازدهمین دوره مسابقات ملی رباتیک دردانشگاه صنعتی بابل برگزارمی شود

دوازدهمین دوره مسابقات کشوری رباتیک، هوش مصنوعی و نمایشگاه تخصصی اختراعات و ابتکارات دانشجویی 18 الی 20 بهمن ماه جاری در دانشگاه صنعتی بابل برگزار می شود.

دوازدهمین دوره مسابقات ملی رباتیک دردانشگاه صنعتی بابل برگزارمی شود

دبیر کل این دوره از مسابقات روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: دوازدهمین دوره مسابقات کشوری رباتیک دانشجویی با 15 لیگ به همراه نمایشگاه اختراعات و ابتکارات برگزار خواهد شد.
کمیل یزدانی افزود: لیگ 'مسیریاب' اعم از مسیریاب، تعقیب خط و تعقیب خط دانش آموزی ، لیگ 'جنگجو 'اعم از دانش آموزی، سبک وزن و سنگین وزن، لیگ 'پرنده'اعم از سرعتی و دقتی و مین یاب دستی ، 'رهیاب'(حل ماز) ،'فوتبالیست دانش آموزی'-'آتش نشان' ،'زیردریایی' و هوش مصنوعی در این دوره از مسابقات به رقابت می پردازند.
وی اظهارداشت: نمایشگاه اختراعات و ابتکارات در هشت کارگروه برق و الکترونیک- کامپیوتر و نرم افزار-مکانیک- پزشکی ، مهندسی پزشکی و بهداشت- عمران ، معماری و ساختمان- صنایع- شرکت های طراح و دانش بنیان و نیز بخش آزاد برپا می شود.
وی با بیان اینکه حدود 45 نفر این دوره از مسابقات را داوری خواهند کرد؛ افزود: تاکنون 50 تیم در دوازدهمین دوره مسابقات کشوری رباتیک دانشجویی در دانشگاه صنعتی بابل شرکت کردند.
وی اهداف برگزاری این دوره از مسابقات را ارتقاء سطح علمی دانشجویان، پیشرفت و توسعه علم رباتیک و مکاترونیک و ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت در راستای دستیابی به سند توسعه چشم انداز 1404 برشمرد.
یزدانی گفت: از علاقه مندان به شرکت در این دوره از مسابقات دعوت می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به وب سایت رسمی مسابقات به نشانی robonit.nit.ac.ir مراجعه کنند.
اولین دوره مسابقات ملی رباتیک دانشجویی با حضور دو لیگ مسیریاب و آتش نشان در سال 1382 در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضور بیش از 100 تیم برگزار شد.
این دوره از مسابقات بدلیل برخی از مشکلات با یک وقفه یک ساله در سال 1390 و 1392 با تغییر زمان مسابقات از اردیبهشت ماه به فصل پاییز و زمستان از سر گرفته شد تا آنجا که سال گذشته یازدهمین دوره مسابقات کشوری رباتیک با حضور 200 تیم در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.
مسابقات رباتیک یکی از هیجانی ترین مسابقات در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل محسوب می شود که شور و نشاط زیادی را در بین دانش آموزان، دانشجویان، چهره های علمی ، پژوهشگران و محققان ایجاد می کند.
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در استان مازندران هم اکنون حدود 200 عضو هیات علمی با شش هزار دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد.
تنها دانشگاه صنعتی شمال کشور در بابل دارای دانشکده های مهندسی مکانیک و صنایع ، برق و کامپیوتر، شیمی، عمران و نیز دانشکده علوم پایه است.