جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

دهیاران با صدور پروانه‌های غیرمجاز روستاها را تخریب نکنند - نمایش محتوای خبر

 

 

دهیاران با صدور پروانه‌های غیرمجاز روستاها را تخریب نکنند

به گزارش خبرگزاری فارس در آمل، سید جعفر رسولی صبح امروز در جلسه ستاد ساخت‌وسازهای غیرمجاز این شهرستان، مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز را یکی از فعالیت دستگاه قضایی در زمینه حفظ حقوق بیت‌المال بیان کرد و اظهار داشت: تاکنون آمل در امر ساخت‌وسازهای غیرمجاز تلاش‌هایی صورت داده است و این به فعالیت حفظ حقوق بیت‌المال باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه تاکنون به طور میدانی ساختمان‌های غیرمجاز و خارج از بافت تخریب شده است، افزود: این روند ادامه خواهد داشت و با ساخت‌وسازهای غیرمجاز برخورد جدی می‌شود.

رسولی با تاکید بر اینکه با تشکیل جلسات مختلف با دستگاه‌های خدماتی اخطارهایی به این نهادها برای ارائه هرگونه خدمات به ساخت‌وسازهای غیرمجاز داده شد، اظهار داشت: در صورت مشاهده این دستگاه‌ها و خدمات‌دهی آنها با آنان برخورد جدی خواهد شد.

این مسئول با اعلام اینکه بخشداران و دهیاران در بخش‌ها و روستاها حق صدور پروانه کسب را ندارند، تصریح کرد: آنها با صدور ساخت‌سازهای غیرمجاز به تخریب روستاهای خود نپردازند چرا که این زیبنده یک روستا نیست.

وی با ابراز نارضایتی برخی از بخشداران برای عدم ارسال گزارش خود به فرمانداری یادآور شد: هر یک بخشداران باید به بیان گزارشات در زمینه عملکرد خود در بخش بپردازند.

رسولی با اشاره به ساخت‌وسازهای پایان محدوده شهر، آن را غیرمجاز بیان و عنوان کرد: در برخی از حاشیه‌های شهر مشاهده می‌شود دستگاه‌ها به ارائه خدمات آب، برق و گاز پرداخته‌اند که این غیرقانونی است و باید جلوی این کار را گرفت.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل با بیان اینکه هم‌اکنون دو ارگان شهرداری و امور آب ساخت‌وسازهای حریم رودخانه را رعایت نکرده‌اند، افزود: در حریم رودخانه‌های شهرستان آمل مشاهده می‌شود که برخی افراد به ساختمان‌سازی پرداخته‌اند به طوری که این ساخت‌وسازهای غیرمجاز با یک بارندگی موجب سیلاب و مشکل آب گرفتگی در شهر می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه با مدیران کم‌کار برخورد می‌شود، اظهار داشت: قانون برای همه مسئولان تعریف شده است و طبق آن دستورالعمل‌ها باید به خدمات بپردازند.

رسولی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی این شهرستان از روند ساخت‌وسازهای غیرمجاز راضی نیست و هم‌اکنون در استان جریان جدیدی شکل گرفته که با متخلفان برخورد جدی می‌شود.