سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

دهمین نمایشگاه کتاب مازندران گشایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

دهمین نمایشگاه کتاب مازندران گشایش یافت

به گزارش ایرنا مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مراسم افتتاح این نمایشگاه ده روزه گفت: این رویداد با 40هزار عنوان کتاب از 400ناشر برتر کشور آغاز بکار کرد.

حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ با بیان اینکه دهمین نمایشگاه کتاب مازندران همه روز از ساعت 9الی20در خدمت فرهنگدوستان است، گفت: دراین رویداد فرهنگی تمامی کتب با 40درصد تخفیف به علامندان عرضه می شود.

وی افزود : 20درصد از این تخفیف توسط ناشران ، 10درصد از سوی وزارت ارشاد و 10درصد دیگر هم از سوی اداره کل ارشاد مازندران اعمال می شود.

وی از تقارن برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب با دهه مبارکه فجر اظهار خرسندی کرد و افزود: این تقارن بطور قطع به نشاط و شادمانی هرچه بیشتر شهروندان می انجامد .

حجت الاسلام ابراهیمی فقدان مکان مناسب و دائمی برای برپایی نماشگاه کتاب را از معضلات فرهنگی مازندران دانست و گفت:پس از بارها برگزاری چنین نمایشگاه هایی، همچنان رنج خانه بدوشی گریبانگیر متولیان این امر در استان است.

ابراهیمی از مسئولان فرهنگی کشور خواستار احداث مکانی مناسب و آبرومند برای برگزاری رویدادهای فرهنگی بویژه نمایشگاه کتاب در مازندران شد و افزود : فقدان محل دائمی و مناسب باعث شده تا توانیم آنگونه که باید و شاید از دست اندرکاران حوزه کتاب بهره ببریم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تعامل و همکاری همه دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری اینگونه رویدادها شد و گفت : نمایشگاه کتاب به همه مردم تعلق دارد و تنها از آن ارشاد نیست.

وی با اشاره به برپایی غرفه نقد کتاب در این نمایشگاه، افزود : پرخواننده ترین کتب 10 سال گذشته در دهمین نمایشگاه کتاب مازندران به فروش می رسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برپایی سرای اهل قلم، غرفه های کودک و نوجوان، عفاف و حجاب، نماز و فرهنگ عمومی، انقلاب اسلامی، برگزاری عصر شعر انقلاب، کارگاه تخصصی و معرفی تازه های نشر را از برنامه های جانبی دهمین نمایشگاه کتاب استان اعلام کرد.

حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ با بیان اینکه معجزه اسلام کتاب است ، گفت: جامعه ای که به کتاب و نخبگان روی نیاورد نمی توان حیاتی برای آن متصور شد.

وی رمز موفقیت در پیروزی انقلاب اسلامی را توسل به قرآن مجید دانست و گفت: مردم ولایتمدار ایران اسلامی یکبار دیگر با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن بلوغ فکری و فرهنگی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی از نهادهای مختلف ازجمله اداره کل کتابخانه های عمومی ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، بانک صادرات و نیروی انتظامی استان برای همکاری در برگزاری این روید فرهنگی قدردانی کرد.

دهمین نمایشگاه کتاب از امروز تا 24بهمن ماه در کیلومتر هفت جاده ساری به نکا برپاست .