جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

دمای هوای مازندران هشت تا 12 درجه کاهش می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

دمای هوای مازندران هشت تا 12 درجه کاهش می یابد

هادی خنجری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ناپایدار جوی از بعدازظهر امروز آغار و تا اواخر فردا (سه شنبه) ادامه می یابد.

وی اظهارداشت: با نفوذ یک سامانه سرد و بارشی و شکل گیری جریانات سرد و مرطوب شمالی سطح زمین، شهروندان مازندرانی از امروز (دوشنبه) به تدریج شاهد بارش باران و برف، وزش باد به نسبت شدید، توفانی شدن دریا و رعد و برق در استان خواهند بود که این وضعیت تا اواخر روز سه شنبه ادامه خواهد داشت.

وی با عنوان اینکه بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود، گفت: همچنین طی این مدت آبگرفتگی معابر عمومی در برخی از مناطق استان دور از انتظار نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران به مسافران و شهروندان توصیه کرد تا در هنگام تردد در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان به ویژه در شب و در هنگام بارندگی های شدید ، علاوه بر رعایت نکات ایمنی و توقف در مکان مناسب و امن ، با کسب اطلاع از مسیر طی طریق کنند.

خنجری از مردم خواست تا در این مدت از اقامت و تردد در بستر و حریم رودخانه ها، مسیل ها و نقاط سیل گیر در هنگام بارندگی های شدید و رگباری خودداری کنند و همچنین ساکنان بومی حاشیه رودخانه ها ، مسیل ها و نقاط سیل گیر در هنگام بارندگی های شدید و رگباری ضمن رعایت نکات ایمنی در مکان مناسب و امن پناه گیری کنند.

وی گفت: مسافران هنگام عبور از مناطق برفگیر و کوهستانی، ضمن به همراه داشتن پوشاک گرم و مواد غذایی ، خودروی خود را نیز به زنجیر چرخ، ضد یخ و سایر لوازم ایمنی تجهیز کنند.

وی به نیروهای امدادی و خدماتی توصیه کرد تا آمادگی لازم را برای انجام هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته به ویژه در راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی را داشته باشند.