جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

دمای هوای مازندران از روز چهارشنبه کاهش می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

دمای هوای مازندران از روز چهارشنبه کاهش می یابد

نوربخشی داداشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند افزایش دمای هوای مازندران از روز چهارشنبه ، با افزایش ابر و وزش باد و رگبار پراکنده کاهش می یابد و این روند تا روز جمعه ادامه خواهد یافت.

وی هوای مازندران را برای روز پنجشنبه این هفته صاف تا کمی ابری در بعضی از ساعات همراه با افزایش ابر پیش بینی کرد و ادامه داد: در ساعات بعد از ظهر و شب بویژه در ارتفاعات احتمال رگبار پراکنده وجود دارد.

داداشی افزایش دمای هوا در استان در روز گذشته و امروز سه شنبه را در 15 سال اخیر بی سابقه توصیف کرد.

وی گفت: دیروز (دوشنبه) در ادامه افزایش دما، حداکثر دمای هوا در برخی شهرها مانند ساری با پنج درجه افزایش نسبت به روز پیش از آن به 4/37 درجه سانتی گراد بالای صفر رسید که این دما در 15 سال اخیر برای این شهر بی سابقه بود.

مدیرکل هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که هوای استان امروز ، سه شنبه ، صاف تا کمی ابری همراه با افزایش نسبی دما همراه شود و تاکید کرد: از ساعات میانی امشب با افزایش ابر و ورزش باد، احتمال رگبار پراکنده در برخی مناطق دور از انتظار نیست.

وی دمای هوای امروز شهر ساری را 38 درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد و پیش بینی کرد که امشب دمای هوای این شهر با یک درجه افزایش نسبت به شب گذشته به 22 درجه بالای صفر برسد.

بر اساس داده های ثبت شده ایستگاه های سینوپتیک هواشناسی مازندران ، در تیر ماه سال 1374 ایستگاه های قراخیل قائمشهر دمای هوای حداکثر 6/39 و رامسر 38 درجه سانتی گراد بالای صفر را تجربه کرده بودند.