جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

دفتر صدور روادید در بندر امیرآباد ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دفتر صدور روادید در بندر امیرآباد ایجاد شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، غلامرضا عشریه ظهر در نشست هم‌اندیشی دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی در ارتباط با مسائل کنسولی نماینده وزارت امور خارجه در مازندران اظهار داشت: تا قبل از تاسیس دفتر وزارت امور خارجه مردم مازندران برای انجام کارهای کنسولی با مشکلاتی متعددی مواجه بودند.

وی تصریح کرد: تاسیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان زمینه برقراری ارتباط مناسب تجار با کشورهای همسایه و دیگر کشورها را فراهم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به مشکلاتی که برخی از تجار و بازرگانان مازندران برای حضور در سایر کشورها دارند، افزود: با ایجاد دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه تلاش‌های برای رفع مشکل تجار و بازرگانان مازندرانی در سطح منطقه در دستور کار قرار گرفت.

این مسئول با اشاره به تلاش‌های انجام شده تجار مازندران در دهه‌های گذشته برای صدور مرکبات مازندران به ترکمنستان، بیان داشت: تجار قدیمی با وجود مشکلاتی که داشتند سعی در برقراری ارتباط مناسب بین دو کشور داشتند و موفقیت‌هایی را نیز به دست آوردند.

وی بیان داشت: در حال حاضر مشکلاتی برای صدور محصولات مازندران به این کشور وجود دارد که زمینه حل این مشکل باید فراهم شود.

عشریه به علاقه‌مندی تجار مازندرانی برای حضور در بازارهای جهانی اشاره کرد و گفت: برخی از تجار تنها برای حضور در بازار بین‌المللی و برای نشان دادن پویایی کشور در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور پیدا می‌کنند و در بسیاری مواقع نیز سرمایه اولیه خویش را از دست می‌دهند که در این زمینه نیاز به همراهی مسئولان احساس می‎شود.

این مسئول خواستار توسعه صادرات محصولات مازندران به سایر نقاط جهان شد و افزود: بسیاری از کشورها تلاش می‌کنند که ایران را از چرخه صادرات خارج کنند و حضور تولیدکنندگان ایران در میادین بین‌المللی را کمرنگ جلوه دهند.

عشریه در پایان خواستار ایجاد دفتر صدور روادید در بندر امیرآباد مازندران شد و گفت: با ایجاد این دفتر فضای فیزیکی خدمات وزارت امور خارجه در این دفتر تکمیل می‌شود.