جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

دفاع مقدس در زندگی دانش‌آموزان جریان داشته باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

دفاع مقدس در زندگی دانش‌آموزان جریان داشته باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدعلی امیری پیش از ظهر امروز دوشنبه در آیین نمادین بازگشایی مدارس استان و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی و مقاومت که در هنرستان دخترانه راهیان نور ناحیه یک ساری برگزار شد، اظهار داشت: شروع سال تحصیلی توام با هفته دفاع مقدس را به فال نیک می‌گیریم و این اقدام الگویی است تا یاد و خاطر شهدا در زندگی دانش‌آموزان ساری و جاری باشد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر 40 هزار دانش آموز شهید و 2 هزار معلم شهید، افزود: افتخار داریم امسال شاخص شهید کشور شهیده مازندرانی سیده طاهره هاشمی را به عنوان الگویی برای دانش آموزان کشور معرفی کنیم.

این مسئول به شرایط فعلی کشور اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن، آگاهی دانش آموزان باید در بخش ها و زوایای مختلف ارتقا یابد.

امیری با تاکید بر اینکه تفکر شهدا در همه اعصار قابل احترام است، یادآور شد: هنرستانی که با نام راهیان نور مزین شد باید در راستای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه چهارم و پنجم توسعه باید به سمت تقویت هنرستان‌ها و حرفه‌آموزی دانش آموزان پیش رویم، خاطرنشان کرد: هدف ما تقویت نیروی انسانی و ایجاد مهارت و اشتغال برای نسل آینده جامعه اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران این استان را در بخش های مختلف آموزشی، پرورشی و نیز ورزشی سرآمد کشور دانست و ادامه داد: دانش آموزان مازندرانی در مقاطع مختلف تحصیلی موفق به کسب رتبه های برتر شدند.

وی افزود: دانش آموزان مازندرانی در رقابت های مختلف علمی، فرهنگی، هنر، قرآنی و ورزشی دارای رتبه های برتر کشوری هستند.

امیری با بیان اینکه دانش آموزان مازندران امسال در رقابت‌های کنکور رتبه دوم کشوری را بعد از استان تهران کسب کردند، تصریح کرد: مازندران رتبه نخست فنی و حرفه ای را در سطح کشور کسب کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بخش پایانی سخنانش یاد و خاطر سرپرست خبرگزاری فارس جابر معافی را گرامی داشت و اظهار کرد: این خبرنگار متعهد با تفکر فرهنگی خود به دنبال رفع نارسایی ها و توسعه استان بود.

به گزارش فارس، امروز 460 هزار دانش آموز مازندرانی سال تحصیلی خود را آغاز کردند.