سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دفاع مقدس، پایه های حاکمیت نظام اسلامی را تحکیم بخشید - نمایش محتوای خبر

 

 

دفاع مقدس، پایه های حاکمیت نظام اسلامی را تحکیم بخشید

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر سرتیپ ˈ محمد حسن نامیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود: رشادت ها، ایثارگری ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام بویژه لشکر 25 کربلا که به عنوان خط شکن معروف و مطرح است، هر گز از خاطره ها محو نخواهد شد.

وی نقش مردم مازندران در پشتیبانی و دفاع از میهن اسلامی در جنگ تحمیلی را بی بدیل توصیف کرد و ادامه داد: مردم این دیار دو نقش بسیار مهم و ارزنده در دفاع مقدس داشتند که یکی از آنها صف شکنی در خط مقدم و دیگری تقویت، حمایت و پشتیبانی مردم در این جنگ نابرابر بود.

نامی گفت: دفاع مقدس یکی از حوادث مهم تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود و فرزندان شجاع این مرز و بوم در هشت سال دفاع و مقاومت جانانه حماسه های بی بدیل خلق کردند.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور به ساخت مرکز فرهنگی پارک موزه دفاع مقدس مازندران در ساری اشاره کرد و گفت: این پارک موزه یکی از بزرگ ترین طرح های ملی کشور محسوب می شود که تا کنون حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی وسعت این پارک موزه را 70 هکتار اعلام کرد و افزود: مرکز فرهنگی پارک موزه دفاع مقدس مازندران دارای هشت عرصه شامل ورودی به سایت، مازندران در یک نگاه، مناطق روستایی و طبیعی مازندران، ورود به جنگ، کناره اروندرود، عبور از اروندرود، ورود به فاو و پاکسازی شهر از عناصر دشمن است.

وی اضافه کرد: مراکز فرهنگی پارک موزه دفاع مقدس در 31 استان کشور ایجاد می شود و تا کنون ساخت این مراکز فرهنگی در همدان بین 20 تا 100 درصد، تبریز 80 درصد و ساری مرکز مازندران 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نامی همچنین از جمع آوری آثار بر جای مانده از شهدا در مراکز فرهنگی (پارک موزه) خبر داد و گفت: قرار است تمامی آثار شهدا نمونه برداری و در سایت این بنیاد قرار گیرد.

وی افزود: تعداد 217 هزار نفر در دوران هشت سال دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل شدند.