رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

دغدغه‌های زیست محیطی در مازندران رفع شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دغدغه‌های زیست محیطی در مازندران رفع شود

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: محیط‌ زیست باید همراه با دستگاه‌های اجرایی اقدامات زیست محیطی را اجرا کند تا دغدغه‌های زیست محیطی در مازندران رفع شود.

دغدغه‌های زیست محیطی در مازندران رفع شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی نبیان در آئین افتتاحیه پنجمین جشنواره فیلم سبز ایران که در اداره کل حفاظت محیط‌ زیست مازندران برگزار شد، اظهار کرد: ایران به‌دلیل امکانات بالقوه توانست عضو کنوانسیون حفاظت محیط‌ زیست در عرصه بین‌المللی شود و در این جشنواره هم مشارکت دارد.

وی با اشاره به اینکه اختلالات زیست محیطی در کشور سبب شد تا مردم به این سمت بروند که چرا مشکلات زیست محیطی صورت می گیرد، افزود: با همکاری سازمان‌های مردم نهاد مردم در رفع اختلالات زیست محیطی اقدام کردند.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه جشنواره بعد از 10 سال وقفه در حال برگزاری است، بیان کرد: دغدغه‌های زیست محیطی سبب شد تا این جشنواره دوباره احیا شود و از طریق فعالیت فرهنگی تلنگری شود تا مردم به صیانت از محیط‌ زیست برآیند.

نبیان ادامه داد: آموزش و پرورش بستر فرهنگ‌سازی در حوزه محیط‌ زیست است.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه محیط‌ زیست برای ما جایگاه ارزشمندی دارد، گفت: دریاچه ارومیه به‌دلیل عدم مدیریت به این حالت اسفناک پیدا کرده است و این جشنواره‌ها می‌توانند موانع و دغدغه‌های زیست محیطی را به درستی نشان دهد.

وی گفت: جمهوری اسلامی در خاورمیانه با توجه به قدمت فرهنگی جایگاه ویژه‌ای داشت تا در کنوانسیون حمایت از محیط‌ زیست بین‌المللی عضو شود و با توجه به چشم‌انداز 1404 باید در این عرصه هم سرآمد باشیم.

نبیان با اشاره به اینکه امکانات و مواهب طبیعی خدادادی باید به نسل‌های آینده هم منتقل شود، خاطرنشان کرد: برای صیانت از حفظ محیط‌ زیست فرهنگ وارد شد که در این جشنواره شاهد محصولات فرهنگی در این عرصه هستیم.

وی افزود: محیط‌ زیست باید همراه با دستگاه‌های اجرایی اقدامات زیست محیطی را اجرا کند تا دغدغه‌های زیست محیطی در مازندران رفع شود.

نبیان با بیان اینکه بر اساس مستندات باید برنامه‌ریزی دقیقی برای حفظ محیط‌ زیست انجام شود، گفت: فعالیت در حوزه محیط‌ زیست باید بر مبنای قانون شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه مسافران زیادی مازندران را مقصد سفر قرار می‌دهند، اظهار کرد: بالغ بر 24 میلیون تردد جاده‌ای و بیش از 11 میلیون و 500 مسافر شب اقامت را در استان داشتیم  که این تعداد جمعیت سبب شد تا در حوزه زیست محیطی به وظایف خود عمل کنیم.