سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

دعوت اعجوبه کشتی فریدونکنار به تیم ملی اسکی - نمایش محتوای خبر

 

 

دعوت اعجوبه کشتی فریدونکنار به تیم ملی اسکی

اعجوبه کشتی فریدونکنار به تیم ملی اسکی آلفاین ایران دعوت شد تا بار دیگر اتفاقی بزرگ در ورزش این خطه تحقق یابد.

دعوت اعجوبه کشتی فریدونکنار به تیم ملی اسکی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، ابوالفضل خطیبی کشتی‌گیر نوجوان فریدونکناری در سال 1380 در روستای مهلبان بخش دهفری این شهرستان به دنیا آمد و از بدو تولد از ناحیه دست چپ بدون پنجه و انگشت بود.

وی ورزش را با ژیمناستیک شروع کرد و در همان زمان جزو بهترین ژیمناستیک‌کاران استان بود و به‌صورت خیلی حرفه‌ای حرکات ژیمناستیک را انجام می‌داد.

خطیبی در سال 1391 در روستای مهلبان به ورزش کشتی روی آورد و در همان سال‌های نخست این ورزش کهن ایرانی که با خون مازندرانی‌ها نیز عجین شده یکی از بهترین کشتی‌گیران برتر منطقه بود.

این نوجوان فریدونکناری علاوه بر کشتی، برای بالا بردن استقامت و قدرت بدنی در برنامه‌های تمرینی دوومیدانی هم شرکت داشت در سال‌های 92 تا 94 توانست مقام نخست مسابقه دوومیدانی استان در بین افراد سالم را به‌دست بیاورد.

او در سال 1393 قهرمان دوومیدانی استقامت نونهالان آموزشگاه‌های کشور نیز شد تا استعدادهای خود را حسابی به رخ مربیان رشته‌های مختلف ورزشی و البته حریفان خود بکشاند و نشان دهد معلولیت محدودیت نیست.

خطیبی در سال 1394 در رشته کشتی در بین افراد سالم و در مسابقه نونهالان استان در رستم‌کلا بهشهر با توجه به اینکه می‌توانست قهرمان شود اما با بدشانسی محض سوم مازندران شد و آن‌گونه که شاهدان عینی می‌گویند مچ دست بدون پنجه او موجب شد تا نتواند برای لحظه‌ای تعادل خود را حفظ کرده و همین موجب شد تا در ثانیه‌های پایانی کشتی را از دست دهد.

با توجه به اینکه در رشته کشتی که ورزش تخصصی و نخست خطیبی است اما در فدراسیون جانبازان و معلولان این رشته فعال نیست و در دوومیدانی نیز در رقابت‌های قهرمانی کشور در مشهد مقدس بنا به تشخیص پزشکان ابوالفضل خطیبی مچ دست دارد نمی‌تواند در کلاس معلولان بدود و باید با سالم‌ها بدود و این شانس هم در رشته دوومیدانی از وی گرفته شد.

اما این پایان کار نبود و حالا فدراسیون جانبازان و معلولان با توجه به شناختی که از خطیبی به‌دست آورده او را در رشته اسکی آلفاین به اردوی آماده‌سازی تیم ملی دعوت کرد تا در تهران و در اردوهای مختلف حضور پیدا کند.

ابوالفضل مازندرانی حالا در نهایت توانسته از بین اسکی‌بازان سراسر کشور به عنوان نفر نخست اسکی سری در سرها باشد و عضو تیم ملی اسکی شود و در سال  1395 دست‌کم دو مسابقه جهانی اعزام می‌شود تا سهمیه پارالمپیک 2018 کره جنوبی را به‌دست آورد.

خطیبی در تحصیل نیز شاگرد اول مدرسه بوده و از نظر اخلاقی زبان‌زد عام و خاص است و خودش را در حال حاضر برای کسب عنوان قهرمانی در رشته کشتی در اردیبهشت امسال آماده می‌کند.

باید اذعان داشت که ابوالفضل خطیبی در حال حاضر از بهترین کشتی‌گیران ایران و از بهترین دونده‌های استقامت کشور و از بهترین اسکی‌بازان مملکت است.

به گزارش فارس، مشکل بزرگ ابوالفضل خطیبی رفت و آمد فراوان به تهران برای حضور در اردوهای اسکی است که توسط پدر و با هزینه شخصی انجام می‌شود و با توجه به اینکه پدر ابوالفضل کارگر ساده ساختمان است این کار بسیار سخت شده اما همه امیدوارند مدیران ورزش و خیران این حوزه برای موفقیت بیشتر این اعجوبه ورزش شهرستان فریدونکنار در آینده آستین همت را بالا بزنند.