سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

دشمن نتوانست وحدت امت و رهبری را بشکند/ دنباله‌رو رهبری در برابر نفوذ دشمن باشیم - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمن نتوانست وحدت امت و رهبری را بشکند/ دنباله‌رو رهبری در برابر نفوذ دشمن باشیم

امام جمعه ساری با بیان اینکه دشمن با وجود چهار دهه تلاش نتوانسته است وحدت امت و رهبری را بشکند، گفت: اکنون دشمن به‌دنبال راه‌های نفوذ جدیدی است.

دشمن نتوانست وحدت امت و رهبری را بشکند/ دنباله‌رو رهبری در برابر نفوذ دشمن باشیم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این‌ هفته نماز جمعه مرکز مازندران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره «نفوذ»، اظهار کرد: چهار دهه است که دشمنان توطئه‌های مختلفی را علیه ملت ایران انجام می‌دهند، تا این ملت را از پای درآورند اما آنها از تحریم و تهدید به جایی نرسیدند و با همه دشمنی‌ها نتوانستند، وحدت امت و رهبری را بشکنند.

وی با بیان اینکه لازم است تا از طریق تعامل و ارتباط مستقیم وارد عرصه‌های مختلف جهانی شویم، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری، ناخدای بیدار انقلاب اسلامی هستند و توصیه و تأکید ایشان بر این است که مذاکرات باید فقط درباره موضوع هسته‌ای باشد و طرف‌های مذاکره‌کننده حق ندارند در سایر امور دیگر وارد گفت‌وگو شوند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه ملت‌های مسلمان به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد عمل شده و برخی از شبکه‌های نفوذ در کشور را کشف کرد و موفق شد نقشه‌های شوم دشمنان را خنثی کند.

امام جمعه ساری ادامه داد: باید راه نفوذ دشمنان به داخل کشور را از طریق نرم‌افزاری نیز ببندیم و در این زمینه، از فعالیت‌های سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات که امنیت را در جامعه ایجاد کردند، تقدیر می‌کنیم.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: دشمن مزدورانی را استخدام می‌کند که به تخریب در درون جوامع بپردازند و یأس و ناامیدی را در کشور ترویج کنند تا عوامل مزدور داخلی و استکبار بتوانند در داخل کشور نفوذ کنند.

طبرسی ادامه داد: آنها قصد دارند با پول‌‌هایی که آل‌سعود در اختیار آنها قرار داده است، با عملیات انتحاری وارد مراسم عزاداری در ایران بشوند که بتوانند مردم را از دین و آیین اسلامی مأیوس کنند، اما همه این‌ها با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثی شد.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری با تمام توان ایستاده و با نفوذ مبارزه می‌کند و ما نیز باید دنباله‌رو ایشان باشیم، به سخنان رهبری در جمع دانشجویان اشاره و خاطرنشان کرد: ما باید علم‌دار پرچم علمی و فرهنگی در جهان باشیم، چراکه دین اسلام بر پایه علم و فرهنگ است و جمهوری اسلامی ایران نیز سرآمد علمی جهان است.

طبرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عزل و نصب‌هایی که در مازندران انجام شده است، افزود: با عزل و نصب مخالف نیستم و در استان «درد اشخاص» نداریم، ولی هر چیزی وقت و زمان دارد، اکنون نیز زمان حفظ وحدت و هم‌زبانی است.

امام جمعه ساری ادامه داد: عزل و نصب‌ها خیلی مهم نیستند، اما برخی‌ها برای گرفتن میز با هم دعوا می‌کنند و اصرار دارند که یک مسئول استانی یا شهرستانی باشند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو، ولادت باسعادت امام محمدباقر (ع) و امام موسی کاظم (ع) را به همه شیعیان و دوست‌داران اهل‌بیت (ع) تبریک گفت.

وی در پایان گفت: محرم به پایان رسیده و ماه صفر آغاز شده است، اما عاشورا همیشه زنده، سازنده و بازدارنده است و باید از سرمایه‌های معنوی در جامعه استفاده کنیم.