جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

دشمن به دنبال کاهش اعتماد مردم به روحانیت است - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمن به دنبال کاهش اعتماد مردم به روحانیت است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی صبح امروز در دیدار با مسئولان و ناظران ذبح شرعی اظهار داشت: علما و روحانیون برای تبلیغ بهتر دین اسلام در زندگی ائمه اطهار تحقیق کنند.

وی تصریح کرد: همه ائمه اطهار در مسائل سیاسی ورود بسیار خوبی داشتند و یکی از برجسته‌ترین افراد سیاسی دوران خویش بودند و اینکه در محافل مطرح می‌شود که ائمه در سیاست دخالت نمی‌کردند، اشتباه محض است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران تاکید کرد: ائمه را به دید سیاسی نگاه کنید و امامت تشییع یعنی اینکه در امور سیاسی ورود بسیار خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به شباهت انقلاب اسلامی با انقلاب ائمه گفت: انقلاب اسلامی ارثیه رسول خدا است و برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی خون‌های پاک فرزندان این دیار ریخته شد.

طبرسی با اشاره به رشادت رزمندگان اسلامی در فتح خرمشهر، افزود: فتح خرمشهر یک واقعه بسیار بزرگ در انقلاب اسلامی بود که بعد از این جریان دشمن به صلابت ایران اسلامی در جنگ پی‌برد.

این مسئول در ادامه با اشاره به پیش‌بینی دقیق اسلام درباره نحوه تغذیه مسلمانان گفت: کتاب‌های متعددی درباره نحوه تغذیه مسلمانان از ائمه اطهار و عالمان بزرگ اسلامی به چاپ رسید.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به حساسیت اسلامی در ذبح شرعی گفت: مسئله حلال‌خوری در اسلام بسیار مهم است، ذبح شرعی در دوران طاغوت رعایت نمی‎شد و به همین دلیل بسیاری از مردم از خوردن گوشت‌های وارداتی پرهیز می‌کردند.

وی نظارت دقیق بر ذبح شرعی را یکی از وظایف اصلی روحانیون شاغل در کشتارگاه‌ها عنوان کرد و گفت: باید با حضور فعال‌تر اعتمادی که مردم به فعالیت شما در کشتارگاه‌ها دارند بیشتر شود.

این مسئول در ادامه به فعالیت مثمرثمر مردم به کمیته امداد و بهزیستی و همین‌طور روحانیون گفت: دشمن تلاش دارد که اعتماد مردم به روحانیت را کاهش دهد و تاکنون موفق به این امر نشد.