جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

دشمن به‌دنبال تغییر هویت دینی جوانان است - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمن به‌دنبال تغییر هویت دینی جوانان است

امام‌ جمعه بهنمیر گفت: آموزش‌ و پرورش باید زمینه فعالیت دانش‌آموزان انقلابی و بسیجی را فراهم کند چراکه دشمن به‌دنبال تغییر هویت دینی جوانان است.

دشمن به‌دنبال تغییر هویت دینی جوانان است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، حجت‌الاسلام محمدحسن شریف‌تبار در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهنمیر، اظهار کرد: هدف بعثت آموزش کتاب و حکمت و تهذیب نفس و پاک‌سازی درون انسان‌ها و همچنین آزادی و رهایی انسان از یوغ ستمگران و طاغوتیان و رهایی از جهل و نادانی است.

وی افزود: حضرت علی(ع) در رابطه با ثمرات بعثت می‌فرماید «پیامبر طبیب دل‌های مردم بوده به برکت وجود رسول خدا(ص) بشریت از گمراهی نجات یافت، چنان انسانیت و انسان عزیز شدند و ترس شما در دل‌های دشمنان قرار گرفت».

امام‌ جمعه بهنمیر به‌ روز پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس اشاره و تصریح کرد: تا ملت ایران در حمایت دین خدا استقامت می‌کند نصرت و یاری خدا شامل حال او می‌شود و رمز پیروزی ملت بر دشمنان استقامت و پایداری ملت است.

وی ادامه داد: علت اصلی دشمنی استکبار و آمریکا با ملت ایران در عزت‌طلبی و استقلال‌خواهی ملت ایران است، آن روز که آمریکایی‌ها از منافع ایران استفاده می‌کردند، از ایران حق توحش می‌گرفتند و کاپیتولاسیون و مصونیت قضایی داشتند، ملت ایران را تحقیر می‌کردند.

شریف‌تبار با بیان اینکه آمریکا سخن از تغییر رفتار ایران می‌زند هدف‎شان این است که ملت ایران دست از انقلاب اسلامی بردارند، اظهار کرد: علت عصبانیت آمریکا، صهیونیست و آل‌سعود این است که تمام توطئه‌های آنها با درایت رهبر معظم انقلاب در منطقه شکست خورده است.

وی خطاب به سران مرتجع منطقه گفت: شما مزدوران آمریکا از سرنوشت صدام ملعون درس بگیرید.برجام سنگ محکی برای غرب و نظام آمریکاست، برجام آزمون بدعهدی و بی‌صداقتی آمریکاست.

وی از دستگاه دیپلماسی کشور خواست در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و عربده‌کشی آل‌سعود با قاطعیت موضع‌گیری کنند.

شریف‌تبار با بیان اینکه روز شورا، هفته شهر و شهروندی را در پیش داریم، اضافه کرد: باید خدمت خالصانه و صادقانه را مضاعف و از حقوق شهروندان با جدیدت دفاع کرد.

امام‌ جمعه بهنمیر به دیدار اتحادیه‌های انجمن اسلامی دانش‌آموزان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: باید به دغدغه‌های رهبری در مسئله تربیت جوانان توجه جدی شود.

وی افزود: آموزش‌و پرورش باید زمینه فعالیت دانش‌آموزان انقلابی و بسیجی را فراهم کند چراکه دشمن به‌دنبال تغییر هویت دینی جوانان است.

خطیب جمعه بهنمیر در پایان از هیئت امنای مساجد، سپاه و خیرین در حمایت از مراسم معنوی اعتکاف تشکر کرد و گفت: اعتکاف فرصت خوبی برای خودسازی و بازآفرینی شخصیتی و مانور معنویت است.