سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

دشمن با نشاندن ما بر میز مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال مذاکره با بنیه دفاعی ما است - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمن با نشاندن ما بر میز مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال مذاکره با بنیه دفاعی ما است

مسؤول نهاد نمایندگی ولی‌ فقیه سپاه کربلای مازندران گفت: دشمن با نشاندن ما بر میز مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال مذاکره با بنیه دفاعی ما است.

دشمن با نشاندن ما بر میز مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال مذاکره با بنیه دفاعی ما است

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، حجت‌الاسلام یدالله غلامی در همایش گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در سالن اجتماعات سینما شقایق بابلسر، اظهار کرد: جنگ و دفاع مقدس بخش درخشانی از تاریخ ما را تشکیل می‌دهد و به تعبیر مقام معظم رهبری دفاع مقدس گنجینه تمام‌نشدنی است.

وی با بیان اینکه درباره چگونگی جنگ و دفاع مقدس تا اندازه‌ای پرداخته شده و می‌شود، گفت: نباید از این بخش دفاع مقدس غفلت کرد چون ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی ملت و رزمندگان در این بخش از جنگ باید روشن شود.

مسؤول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه سپاه کربلای مازندران با اعلام اینکه به چرایی جنگ و دفاع مقدس آن گونه که باید پرداخته نشده است، افزود: بیم آن می‌رود که اگر به این بخش از جنگ و دفاع مقدس به اندازه کافی پرداخته نشود، در آینده این بخش درخشان تاریخ کشور ما زیر سؤال برود.

غلامی با بیان اینکه خناسان از همان دوران دفاع مقدس، دفاع ما را زیر سؤال داشتند، تصریح کرد: برخی‌ها در آن موقع و اکنون می‌گویند چرا بعد از فتح خرمشهر جنگ ادامه یافت، در چرایی جنگ دفاع مقدس به خیلی از سؤالات باید پاسخ داده شود و نباید در این امر غفلت کرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مسائل جنگ از اسرار بوده و به مصلحت نظام و انقلاب نیست که بیان شود، خاطرنشان کرد: امام به‌عنوان رهبر کبیر انقلاب نظرش این بود تمام امکانات کشور باید برای جنگ بسیج شود اما در هشت سال دفاع مقدس 22 میلیارد دلار ارزی یعنی 12 درصد از بودجه کشور هزینه جنگ شد و انگار در کشور جنگی نبود.

مسؤول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه در زمان جنگ 180 میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم، تصریح کرد: امام به‌عنوان فرمانده کل قوا نظرشان این بود تمام امکانات کشور باید برای جنگ بسیج شود اما باید پرسید اداره‌کنندگان کشور آن را چگونه هزینه کردند.

غلامی با بیان اینکه دو عامل وجود داشت که تصمیم مناسب برای پایان جنگ گرفته نشود، گفت: یکی سپاه بود که از نظر سپاه طرح پایان دادن به جنگ برابر با کفر بود، و عامل دوم امام راحل بود که امام خمینی (ره) لحظه‌ای اجازه نمی‌دادند درباره پایان جنگ بحث شود.

وی با بیان اینکه یک عده از همان ابتدای انقلاب به‌عنوان مجلس عقلا که برای پایان دادن به جنگ فعالیت می‌کردند، امام آنها را سرجای‌شان نشاندند و آنها علاقه داشتند با بیگانگان رابطه برقرار کنند، افزود: در دوران دفاع مقدس شعار امام جنگ، جنگ تا رفع فتنه بود و رزمندگان نیز شعار جنگ، جنگ تا پیروزی می‌دادند اما سیاسیون شعارشان جنگ جنگ تا یک پیروزی بود.

مسؤول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: یک عده در همان اوایل انقلاب و دوران جنگ برای رابطه با آمریکا تلاش می‌کردند و با آنکه خودشان اقرار می‌کنند در مذاکرات مختلف سر ایران کلاه رفته است ولی باز بر طبل مذاکره با آمریکا می‌کوبند.

غلامی با بیان اینکه دشمن در سال 59 فکر می‌کرد که یک هفته‌ای ایران را تصرف می‌کند، خاطرنشان کرد: در آن زمان سپاه تازه تشکیل شده بود، و قد و قواره سپاه این نبود که بتواند در برابر تجاوز همه‌جانبه که اراده جهانی پشت متجاوز و دشمن بود، ایستادگی کند، بسیج هم در آن زمان تشکیل نشده بود و از لحاظ اقتصادی هم کشور وارث یک اقتصاد وارفته و وابسته به غرب بود، بنیه دفاعی هم به هم ریخته بود.

وی با بیان اینکه امروز یک عده که کشور نیز در اختیارشان است، قائل به استقلال کشور نیستند و می‌گویند ما می‌خواهیم پیشرفت کنیم و استقلال با پیشرفت منافات دارد، تأکید کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند اینطور نیست و برای پیشرفت لازم است که کشور مستقل باشد، وابستگی پیشرفت نمی‌آورد.

غلامی با بیان اینکه صنعت دفاعی ما خود را از وابستگی رها کرده است، ادامه داد: امروز بنیه دفاعی ما، دشمنان درجه یک ما در دنیا را که ده‌ها سال است در تجهیزات نظامی کار می‌کنند، به وحشت انداخته است.

مسؤول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه دشمن با نشاندن ما بر میز مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال آن است که با بنیه دفاعی ما مذاکره کنند و برجام دو و سه درست کنند، تصریح کرد: ما در بنیه دفاعی امروز به استقلال رسیدیم.

وی با بیان اینکه نیروهای ارزشی حزب‌الهی، دلسوخته نظام و انقلاب و ولایت محدودیت‌هایی دارند که نمی‌توانند مثل این افراد عمل کنند، اما به نیت آنها آگاه هستند، خاطرنشان کرد: در صدر اهداف دشمن برای جنگ، لغو قرارداد الجزایر بود که صدام در سال 1975 آن را امضا کرده بود بعد آن را پاره کرد و دشمن در این جنگ به‌دنبال تجزیه بخشی از کشور و جدا شدن خوزستان از ایران و شکست انقلاب نوپای اسلامی بود.

غلامی با بیان اینکه مقاومتی که در دفاع مقدس شکل گرفت و منجر به آزادسازی خرمشهر شد، به‌دلیل ایمان و معنویت رزمندگان ما بود، گفت: ایمان سلاحی بود که دشمن آن را محاسبه نکرده بود به همین دلیل بعد از جنگ دشمن تصمیم گرفت با تهاجم فرهنگی به ایمان مردم ما ضربه بزند.