سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

دستیابی به دانش هسته ای، از افتخارات فراموش نشدنی جوانان کشورمان است - نمایش محتوای خبر

 

 

دستیابی به دانش هسته ای، از افتخارات فراموش نشدنی جوانان کشورمان است

ˈاحمدعلی مقیمیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نکا افزود: 20 فروردین سال 1385 خبر دستیابی ایران به فن آوری غنی سازی اورانیوم و راه اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی در نطنز اعلام شد و باید همسو با این با تمام توان در دستیابی کامل به انرژی هسته ای تلاش کنیم.

وی ادامه داد: ملت ما در طول سال های متمادی در رسیدن به انرژی هسته ای جهاد کرد و اکنون این حق مسلم مردم ماست تا از این نعمت برخوردار شوند.

مقیمی گفت: فن آوری هسته ای اکنون برای مردم و دانشمندان ما بومی سازی شده است و هیچ کشوری حق ندارد ما را از رسیدن به این حق مسلم باز دارد.

وی افزود: اکنون در سال جهاد سیاسی و جهاد اقتصادی باید راه رسیدن به شکوفایی همه جانبه را هموار و در این رابطه باید کوتاه ترین راه را برای رسیدن به شکوفایی انتخاب و با بسترسازی مناسب و برنامه‌ریزی صحیح حرکت کنیم.

این نماینده مجلس گفت: اتحاد و انسجام ملت ما بسیاری از توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد و این همدلی و صفا و صمیمیت جز با آگاهی و شناخت و حضور بموقع در عرصه‌ها حاصل نمی‌شود و ملت در عرصه بین‌المللی با حکمت و در عرصه داخلی با عدم شتابزدگی باید عمل کند.

وی افزود: دستیابی به دانش صلح آمیز هسته ای برگی زرین در پرونده سراسر افتخار انقلاب اسلامی است که در تاریخ ایران اسلامی ثبت و ماندگار شد و کسی نمی تواند ما را از دستیابی به آن بازدارد.