جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

دستگیری 4 هزار و 500 تبعه غیرمجاز افغانستانی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری 4 هزار و 500 تبعه غیرمجاز افغانستانی در مازندران

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: 4 هزار و 500 تبعه افغانستانی که به طور غیرقانونی در استان حضور داشته‌اند در هفت ماهه اخیر دستگیر شدند.

دستگیری 4 هزار و 500 تبعه غیرمجاز افغانستانی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا یونسی در پنجمین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده مازندران که در استانداری مازندران برگزار شد با بیان اینکه کودکان در هر دوران مستلزم مراقبت ویژه هستند، افزود: یک انسان می‌تواند جامعه‌ای را تغییر داده و به سمت کمال سوق دهد.

یونسی با اشاره توجه و فعالیت‌های انجام شده به موضوع کودکان و نوجوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: میزان افزایش سلامت در جامعه و کودکان نسبت به قبل از انقلاب بیشتر شده و ضریب امید به زندگی از متوسط جهانی بالاتر است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به ساماندهی محلات آسیب‌پذیر در استان بیان کرد: مازندران جزو نخستین استان‌هایی بوده که محلات آسیب‌پذیر را شناسایی کرده و برای آنها گزارش جامع تهیه کرده است.

یونسی با اعلام اینکه در هفت ماه امسال 4 هزار و 500 نفر از افغانستانی که در استان حضور غیرقانونی داشته‌اند دستگیر و تحویل مراجع شده‌اند، عنوان کرد: در سند جامع چهار کارگروه پایش و ارزیابی، حقوق قضایی، آموزش و اطلاع‌رسانی پیش بینی شده است.

وی با اشاره ظرفیت سمن‌ها و تشکل‌ها اظهار کرد: با وجود مشکلات مالی کلاس‌های آموزشی برای 60 نفر از مسؤولان سمن‌ها و تشکل‌ها برگزار شده است.

یونسی با بیان اینکه سمن‌ها غیرسیاسی و غیردولتی‌اند، افزود: این تشکل‌ها نسبت به آلام جامعه احساس دردمندی می‌کنند و ما در همه حوزه‌ها نیازمند همکاری و مشارکت آنها هستیم.