جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

دستگیری 3 صیاد متخلف در میانکاله - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری 3 صیاد متخلف در میانکاله

زمان رضااحمدی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بهشهر، افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست میانکاله مستقر در ورودی این پناهگاه، در جریان ایست و بازرسی از یک دستگاه خودرو، سه قطعه «کشیم» را کشف و فرد متخلف را پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند.

وی تصریح کرد: کشیم از مرغابی‌سانان و ماهی‌خور است، سه قطعه از این نوع پرنده در دام تورهای صیادی شرکت تعاونی پره ماهیگیری گرفتار شده بودند که این صیاد متخلف و غیرمجاز، پس از حلال کردن آنها و زمانی که قصد خروج از پناهگاه حیات وحش میانکاله را داشت، به دام ماموران محیط زیست افتاد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر همچنین از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز در منطقه «یولاف» پناهگاه حیات وحش میانکاله خبر داد که در هنگام اقدام به صید پرندگان شکاری متوجه حضور ماموران شده و پس از تعقیب و گریز طولانی، بالاخره توسط محیط‌بانان میانکاله دستگیر و پس از تنظیم صورتجلسه، تحویل مراجع قضایی شدند.

وی اظهار داشت: در این فصل، صیادان متخلف با طعمه قرار دادن پرندگان صحرایی مانند قمری، سعی در شکار بازهای شکاری دارند و این پرندگان را از طریق واسطه به کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌فروشند.

وی اعلام کرد: هنوز هیچ دستورالعملی از سوی سازمان مرکزی برای شکار صادر نشده، بنابراین تا قبل از آن، هرگونه شکار ممنوع است.

به گزارش فارس، محیط زیست استان مازندران در ماه گذشته موفق به دستگیری 132 متخلف شکار به همراه 170 قبضه انواع سلاح شکاری شد که برخی از آنها نیز از متخلفان سابقه‌دار هستند و این نشاندهنده عدم بازدارندگی جرایم محیط زیست است؛ به عنوان مثال، در نظر گرفتن تنها 40 هزار تومان برای شکار غیرمجاز هر قطعه کشیم، رقم بسیار ناچیزی است.

{jcomments off}