سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

دستگیری 3 حفار غیرمجاز در کجور - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری 3 حفار غیرمجاز در کجور

جواد رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نوشهر افزود: سه تن از حفاران غیرمجاز و غیربومی در بخش کجور نوشهر طی یک عملیات غافلگیرانه به دام قانون افتادند.

وی ابراز داشت: در این عملیات با تلاش نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان نوشهر و پاسگاه انتظامی شهر پول، سه حفار شناسایی و دستگیر شدند.

مسئول یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشهر و چالوس اظهار داشت: این سه حفار غیرمجاز در روستای "لاشک" کجور نوشهر و در حالی که به وسیله یک دستگاه فلزیاب قصد حفاری غیرمجاز و دستبرد به میراث‌های گران‌بها و تاریخی مدفون شده در بخش کجور را داشتند قبل از اجرایی کردن نقشه حفاری غیرمجاز خود، با همکاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی نوشهر و پاسگاه انتظامی شهر پول کجور دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قانونی شدند.

رجبی تصریح کرد: از ابتدای سال 93 تا کنون یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشهر و چالوس با همکاری نیروهای پاسگاه انتظامی و اطلاع‌رسانی به موقع مردمی چندین فقره عملیات برای دستگیری حفاران غیرمجاز در بخش کجور انجام شد که طی آن مجرمان به همراه دستگاه فلزیاب به دام قانون افتادند.

وی اظهار داشت: با توجه به وسعت بسیار زیاد بخش کجور و پراکندگی روستاها در این منطقه، ضرورت تقویت نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی همراه با تجهیزات کامل‌تر کاملا قابل لمس است و بنابراین مسئولان استان و شهرستان باید در راستای حفظ و حراست از میراث‌های ارزشمند تاریخی که قدمت آنها به هزاران سال می‌رسد امکانات لازم را در اختیار یگان حفاظت از میراث فرهنگی قرار دهند.